Kaan Çakır

Kaan Çakır kimdir? Kaan Çakır hangi dizide oynuyor? Kaan Çakır, Selahaddin Eyyubi dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Kaan Çakır hangi dizilerde oynadı? Nusreddin karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Selahaddin Eyyubi |  Rol: Nusreddin

Dizi: Kardeşlerim |  Rol: Ahmet Yılmaz

Kaan Çakır 'Selahaddin Eyyubi' dizisinde 'Nusreddin' karakterini canlandırmaktadır.
Kaan Çakır

Özgeçmiş:

Yunanistan Gümilcine’li muhacır bir ailenin ikinci çocuğu olarak 1977 yılında İstanbul, Bakırköy’de dünyaya geldi. Yeşilköy Hamdullah Tanrıöven ilköğretim okulunun ardından İstek Vakfı Bilge Kaan Koleji’nde orta ve lise öğrenimini tamamladı. Tiyatroya ilgisi lise yıllarında başlayan oyuncu, okul yıllarında başta Greece müzikali olmak üzere bir çok tiyatro oyununda rol aldı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. Konservatuar eğitimi sırasında 1998 yılında Kara Melek dizisinin 3. sezonunda izleyici karşısına çıktı. Yine aynı yıllarda Dormen Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu. Popcorn isimli oyun ile tiyatro sahnesinde yerini aldı.

 
1999 yılında üniversiteden mezun oldu ve bu kez Bir İstanbul Masalı ile seyirci karşısındaydı. Yine aynı yıl Zeki Ökten'in yönetmenliğini yaptığı ilk sinema filmi Güle Güle ile beyazperdedeydi. Filmin kadrosunda Zeki Alasya, Yıldız Kenter, Metin Akpınar gibi isimlerle birlikte kamera karşısına geçti. Sinemadaki ilk başrol deneyimi ise "hocam" diye adlettiği yönetmen Mehmet Güreli’nin Gölge filmi oldu. Bir çok dizi ve sinema projesinde rol alan oyuncu, Irak’lı ünlü yönetmen Hiner Saleem’in Dar Elbise (Tight Dress)filminde ve yönetmenliğini Görkem Yeltan'ın yaptığı Yemekteydik Ve Karar Verdim filminde de rol aldı. 2015 yılında FOX TV’de ekrana gelen Adı Mutluluk TV dizisinin ardından, oyunculuğa 2016 yılında Bodrum Masalı adlı TV dizisiyle Kanal D ekranlarında devam etmektedir.
 
Kaan Çakır, Serdar Gözelekli'nin yönetmenliğini yaptığı Muna adlı sinema filmdeki rolüyle 52. Antalya Film Festivalinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazanmıştır.
 
(K: Vikipedi)

Yer aldığı diziler:

Selahaddin Eyyubi (TRT 1, aKLİ fİLM, 2023)
Kardeşlerim (atv, 2022)
Kaderimin Oyunu (Star Tv, NGM Medya, 2021)
Benim Adım Melek (Alpay, Trt1, Üs Yapım, 2019)
İstanbullu Gelin (Okan Korkmaz, Star Tv, 2018)
Mehmed (İshak)
Bodrum Masalı (Cahit) (2016)
Adı MutlulukSosyal medya hesapları:   
 kaacakir?lang=tr
  


Ajans: Tuba TaçanHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Selahaddin Eyyubi OYUNCULARI