1001 Tv > Biyografiler > Hande Doğandemir

Hande Doğandemir

Hande Doğandemir kimdir? Hande Doğandemir hangi dizide oynuyor? Hande Doğandemir, Hayat Bugün dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Hande Doğandemir hangi dizilerde oynadı? Derin Nalbantoğlu karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Hayat Bugün |  Rol: Derin Nalbantoğlu

Dizi: Annemizi Saklarken |  Rol: Handan Bulut

Hande Doğandemir 'Hayat Bugün' dizisinde 'Derin Nalbantoğlu' karakterini canlandırmaktadır.
Hande Doğandemir

Özgeçmiş:

 22 Kasım 1985, Ankara doğumlu.  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi sosyoloji bölümü 2009 mezunudur. İletişim sosyolojisi üzerinde çalışmıştır. Ortaokul ve lisede Fransızca eğitim görmüştür.Üniversitede son sınıfta Erasmus ile Fransa'nın Lille şehrinde okudu.Televizyon ve iletişim sosyolojisi üzerinde çalışma yaparken kamera arkasında çalışmaya başladı ve kamera arkasında çalıştıktan sonra oyunculuğa başladı. Oyunculukla birlikte Trt 'de sunuculuk yaptı. 

2011'den itibaren oyunculukla eş zamanlı 20 dakikalık Hatırlar mısınız? adlı arşiv programının kamera arkasıyla birlikte TRT Okul'da iki yıl sunuculuk yapmıştır.
"Bana Masal Anlatma" filminde başrol olarak Ayperi karakterini canlandırdı. Aylin Zoi "Mecaz" adlı müzik klibinde oynadı.

2011-2012 yılları arasında, TRT 1'de yayınlanan Sen de Gitme dizisinde iki sezon acil doktoru Aslı karakterini canlandırmıştır. 

Ardından aynı sezon "İbreti Ailem" adlı yaz dizisinde albenili ipek karakteriyle absürt-komedi oynadı. Konuk oyuncu olarak tek bölümlük Vanlı depremzedeyi oynadığı Böyle Bitmesin dizisi hariç bir süre sadece sunuculuk yaptı.

Nejat İşler ile Browni intense reklamında vamp kadını canlandırdıktan sonra dikkat çekmiş.Ardından katıldığı Onur Ünlü'nün yönettiği Şubat dizisinde geleceği düşünceleri gören lunapark sahibinin kızı "Elem" (fantastik) karakteriyle birlikte eşzamanlı konuk oyuncu olarak tek bölümlük Leyla ile Mecnun dizisinde hiç konuşmadan insanlara gülen "Şans" karakteri ve sunmaya devam ettiği "Hatırlar Mısınız?" programıyla akıllarda yer edinmiş.Hemen peşinden Güneşi Beklerken dizisinde liseli atletizm sporcusu "Zeynep" rolüyle başrolde oynayarak tanınmıştır. Lipton şans öpücüğü reklamlarında başrollerini paylaştığı Kerem Bürsin ile marka yüzü oldu.


Yer aldığı diziler:

Hayat Bugün (Show Tv, O3 Medya, 2022), Annemizi Saklarken (Handan Bulut, Ojo Pictures, Star Tv, 2021), Yoktan Seçmeli (NTC Medya, Dijital, 2021), Hükümsüz (Exxen, 2021), Kırmızı Oda (Nesrin, Tv8, OGM Pictures, 2020), Yüzleşme (Masal Karaca / Gonca Kalenderoğlu, Kanal D, T Company, 2019), Can Kırıkları (Leyla Akgün, Atv, 2018), Muhteşem Yüzyıl Kösem (Turhan Sultan, 2017, Fox), Hayatımın Aşkı (Gökçe Şenkal) (2016), Güneşi Beklerken (2013-2014), Leyla ile Mecnun (2013), Böyle Bitmesin (2012-2013), İbreti Ailem (2012), Sen De Gitme (2011-2012), Kahramanlar (2010), Keskin Bıçak (2010),Sosyal medya hesapları:   
 dogandemirhande
 handedogandemir/   


Ajans: IDHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Hayat Bugün OYUNCULARI