Gürgen Öz

Gürgen Öz kimdir? Gürgen Öz hangi dizide oynuyor? Gürgen Öz, Bay Yanlış dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Gürgen Öz hangi dizilerde oynadı? Levent Yazman karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Bay Yanlış |  Rol: Levent Yazman

Gürgen Öz
Özgeçmiş:

10 Mayıs 1978'de Zonguldak'ta doğdu. Ortaokul ile liseyi TED Zonguldak Koleji'nde okuduktan sonra üniversite için İstanbul'a yerleşti.İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünde bir yıl eğitim gördükten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü oyunculuk ana sanat dalı giriş sınavlarına girdi ve kazandı.

Konservatuvardayken "Alman Satrancı" adlı oyununu yazdı.
 
Okul sonrası , bağımsız ekiplerle Yurt içi ve Yurt dışında çeşitl uluslararası Tiyatro festivallerine katıldı. "Bakırköy Belediye Tiyatroları" ve "Devlet Tiyatroları"nda görev aldı. BBT'de, Yaşar Kemal'in yazdığı, Müşfik Kenter'in yönettiği, görev aldığı son oyun olan "Teneke"de başrolü üstlendi.
 
Çeşitli rollerin ardından Tv ve Sinema kariyerine başladı.2005 yılında gece yarısı showu olarak başlayıp 2007 yazında sona eren, "Televizyon Makinası" programında, Türk televizyonlarında ilk kez; Canlı yayın Doğaçlama Performanslarını gerçekleştirdi.
 
2008 yılında çarpık kentleşme üstüne "Neden Böyle" isimli bir kısa belgesel çeken ve birçok konsept kitapta öyküleriyle yer alan sanatçının 2013 yılında ilk ikitabı "Nevrotik" okuyucuyla buluştu.
 
Romantik Komedi 1-2, Çinliler Geliyor, Plajda, Zaman Makinesi gibi filmlerde ve Avrupa Yakası, Melek, Aşk Oyunu gibi dizilerde rol aldı.
 
Kaynak: Vikipedi

Yer aldığı diziler: Bay Yanlış (Dr. Levent Yazman. Fox, Gold Film, 2020), Nolur Ayrılalım (Turgay Atalay), Avrupa Yakası

Sosyal medya hesapları:   
        


Ajans:


DİĞER Bay Yanlış OYUNCULARI