Erkan Meriç

Erkan Meriç kimdir? Erkan Meriç hangi dizide oynuyor? Erkan Meriç, Yazgı dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Erkan Meriç hangi dizilerde oynadı? Umut karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Yazgı |  Rol: Umut

Dizi: Gülümse Kaderine |  Rol: Fırat

Erkan Meriç 'Yazgı' dizisinde 'Umut' karakterini canlandırmaktadır.
Erkan Meriç

Özgeçmiş:

Erkan Meriç 25 Temmuz 1986 tarihinde Adana’da doğan Erkan Meriç, ilköğretim ve lise eğitimini Mersin’de tamamladı. Erkan Meriç, Mersin Üniversitesi Elektronik Otomasyon Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuştur. (Vikipedi) Üniversite eğitimi sırasında çeşitli işlerde çalıştı. Animatörlük ve bodyguardlık yaptı. 2009 yılında Best Model Of The Turkey seçildi. Bir yıl sonra Bulgaristan'da yapılan  Best Model Of The World'de de birinci oldu. Yarışmalardan sonra İstanbul'a gelerek modellik yapmaya ve oyunculuk eğitimi almaya başladı. Can Gürzap'tan diksiyon dersleri aldı. Bella adında bir kedisi ve 64 balığı var. Menajeri İlker Bilgi, oyuncu koçu Cüneyt Sayıl. (Kaynak: Ekin Gücük/ Gazete Vatan)


Yer aldığı diziler:

Gülümse Kaderine (FOX, Avşar Film, 2022), Savaşçı (Fox, Limon Film Yapım, 2021), Adını Sen Koy (Ömer, 2016), Bedel (2015)Sosyal medya hesapları:   
 ERKANMERICC
 erkanmrc/   


Ajans: İlker bilgi & Cüneyt sayil managementHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Yazgı OYUNCULARI