Erkan Kolçak Köstendil

Dizi: Çukur | Rol: Vartolu Salih| Ajans:
Oyuncuya ait sosyal medya hesapları:                Erkan Kolçak Köstendil Özgeçmiş:

Erkan Kolçak Köstendil (d. 16 Ocak 1983, Bursa), Türk oyuncu.
Liseyi Bursa Atatürk Lisesi'nde tamamlamıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli tiyatro oyunlarında, film ve dizilerde rol almıştır. İlk Facebook dizisi Mukadderat'ı yazıp yönetmiştir (2009). Ayrıca çektiği kısa film Vakit, Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısa Film Yarışması 'En iyi senaryo -En iyi görüntü'. Kral Midas Kısa Film Yarışması 'En İyi Film-En İyi Yönetmen'. 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali Özel Gösterim iyi senaryo-en iyi görüntü-en iyi yönetmen-en iyi film ödüllerini almıştır. Amsterdam ve İstanbul’da çekimleri tamamlanan orta metraj film olan "Torbacının Esrarı" yazıp yönettiği bir diğer filmidir. "Tarot", “Inside The Door” adlı kısa filmlerde rol almıştır. Yazdığı, yönettiği ve oynadığı "Karşı Cinsle Tanışma Sanatı" adlı tiyatro oyunu Isparta “sanal cafe”de sahnelenmiştir. İkincikat'ta oynanmaya devam eden "AuT" adlı oyunda çok başarılı bir performans sergilemektedir. 2009 yapımı “M.A.T” dizisinde, 2012 yapmı "Babalar ve Evlatları" dizisinde, 2008 yapımı “Güz Sancısı” filminde rol almıştır. TRT1'yayınlanan "Sakarya Fırat" dizisindeki Er Mahmut Karakum karakteriyle herkesin beğenisini kazanmıştır. 2013 yılında "Merhamet" dizisinde Mehmet karakterini canlandırmıştır.

Tiyatro Tiyatro dergisi tarafından "Yılın Erkek Oyuncusu" ödülünü ?Aut taki rolüyle Erkan Kolçak Köstendil ve ?Disko 5 No lu oyunundaki performansıyla Mirza Metin paylaşmıştır. '17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri, Seçici Kurul Genç Oyuncu Özel Ödülü: Erkan Kolçak Köstendil (Aut - Sıfırnoktaiki) almıştır.

2014 yılından itibaren, Kanal D'de yayınlanan Ulan İstanbul dizisinde Karlos karakterini canlandırmaktadır. Başarılı oyuncu ve yönetmen, Karlos karakterleriyle büyük bir çıkış yakalamıştır.


Yer aldığı diziler: Çukur (Vartolu Salih), Kurtlar Vadisi (2005), M.A.T.#sthash.ylgo8BZy.dpuf (2009), Sakarya Fırat (2009-2010), Babalar Ve Evlatlar (2012), Merhamet (2013), Ulan İstanbul (2014-)

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Erkan Kolçak Köstendil Bilgileri