Elçin Sangu

Elçin Sangu kimdir? Elçin Sangu hangi dizide oynuyor? Elçin Sangu, Çöp Adam dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Elçin Sangu hangi dizilerde oynadı? Peri karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Çöp Adam |  Rol: Peri

Dizi: Yalancılar ve Mumları |  Rol: Ceyda

Elçin Sangu 'Çöp Adam' dizisinde 'Peri' karakterini canlandırmaktadır.
Elçin Sangu

Özgeçmiş:

Elçin Sangu 11 Temmuz 1988 yılında İstanbulda dünyaya gelmiştir. Mersin Üniversitesi Opera Bölümü'nden mezun olduktan sonra, 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümüne burslu bir şekilde devam etmiştir. Müzik ile ilgili olduğu için bu dönem kısa bir süre sonra okulunu yarıda bırakmıştır.

Elçin Sangu sahne tozu tiyatrosunda eğitimler aldıktan sonra dizilerde rol almaya başlamıştır. İlk olarak Fox Tv ekranlarında yayınlanan Bir Aşk Hikayesi dizsi ile dikkat çekmiştir. Ardından Kurt Seyt ve Şura dizisinde rol almıştır.


Yer aldığı diziler:

Çöp Adam (Star Tv, OGM Pictures, 2022), İyi Günde Kötü Günde (Leyla, Star Tv, O3 Medya, 2020), Çarpışma (Zeynep, Show Tv, Ay Yapım, 2018), Yaşamayanlar (Mia, Blu Tv, 2018), Kiralık Aşk (Defne Topal, Star Tv, Ortaks), Sevdam Alabora (Zeynep), Kurt Seyit ve Şura (Güzide, 2014), Bir Aşk Hikayesi (Eda), Aşka Kaç Beden Giyer (Nehir), Öyle Bir Geçer Zaman ki (Jale, Kanal D)Sosyal medya hesapları:   
 elcnsng
 elcinsangu   


Ajans: Gaye SökmenHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Çöp Adam OYUNCULARI