Cansu Dere

Cansu Dere kimdir? Cansu Dere hangi dizide oynuyor? Cansu Dere, Sadakatsiz dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Cansu Dere hangi dizilerde oynadı? Asya Yılmaz karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Sadakatsiz |  Rol: Asya Yılmaz

Dizi: Şahsiyet |  Rol: Nevra Elmas

Cansu Dere 'Sadakatsiz' dizisinde 'Asya Yılmaz' karakterini canlandırmaktadır.
Cansu Dere

Özgeçmiş:
14 Ekim 1980, Ankara doğumlu. Başarılı bir modellik kariyerinin ardından oyunculuğa geçiş yapmıştır. 
İlk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladı. 2000 yılında Kanal D Miss Turkey 3. güzeli oldu ve profesyonel mankenlik yapmaya başladı. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü'nü yarıda bırakarak mankenlik mesleğine ağırlık vermiştir. Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu, Ümit Ünal, Evrim Timur, Arzu Kaprol, Bahar Korçan Dilek Hanif gibi moda tasarımcılarının defilelerinde yer almıştır. ITKIB'nin tüm yurt dışı organizasyonlarında Türkiyeyi temsil eden Cansu Dere, 2002 ve 2003 yılları arasında Paris'de çeşitli defilelere katılmış ve birçok önemli fotoğrafçıyla çalışmalar gerçekleştirmiştir.
2000 yılında televizyon dünyasına girmiştir. İlk sunuculuk deneyimini Kanal D'deki Çocuk ve Müzik programıyla yaşamıştır. Ardından 2004 yılında Show TVde yayınlanan Türkiye'nin Yıldızları adlı yarışmayı sunmuştur. NTV'de yayınlanan Life Style Moda programında sunuculuğun yanı sıra editörlük de yapmıştır. 2005'te yine NTV'de N Moda programının sunuculuğunu üstlenmiştir.
 
2004'te Hilal Saral'ın yönettiği Nazanı oynadığı Metro Palas adlı diziyle oyunculuğa adım atmıştır. Daha sonra Türkan Derya'nın yönettiği Alacakaranlık adlı dizide Irmak Bozoğlu karakterini canlandırmıştır. 2005 yılında Zeynep Günay Tan'ın yönettiği Güz Yangını dizisindeki Ceylan rolüyle dikkatleri çeken Dere, bu dönemde Çağan Irmak'ın TV filmi formatında çektiği Kabuslar Evi filminde köylü Esma karakterini oynamıştır.[1] 2006-2008 yılları arasında Sıla isimli dizide Mehmet Akif Alakurt ile birlikte başrol oynayarak popülerliğini arttırmıştır. Sıla karakteri ile yer aldığı dizi ile hayran kazanmaya başlamıştır. 2007`de Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte rol aldığı Son Osmanlı Yandım Ali adlı, Defne karakterini oynadığı dönem filmi 1 milyonun üstünde seyirci tarafından izlenmiştir.[kaynak belirtilmeli] 2009 yılında Acı Aşk adlı, Onur Ünlü'nün senaryosunu yazdığı,Taner Elhan'ın yönettiği bir filmde rol almıştır. Halit Ergenç, Songül Öden ve Ezgi Asaroğlu ile başrolleri paylaştığı filmde Oya adlı bir fotoğrafçıyı oynamıştır.
 
2009'da döneme damgasını vuran Ezel dizisindeki Eyşan rolü ile daha da ünlenmiştir. Yine 2009 yılında Totally Spies:Casus Kızlar Her şey Nasıl Başladı? filminde Alex ve Mandy karakterlerini seslendirmiştir. 2010'da Yahşi Batı filminde Mary Lou karakterini oynamıştır.
 
2011'de Serdar Akar'ın yönettiği 3. sinema filmi Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm'ü çekmiştir. Filmde Songül isimli bir polisi canlandırmıştır. 2012'de El Yazısı filminde yine başrolü üstlenmiştir. Dere bu kez küçük bir kasabada eczacılık yapan Zeynep rolünü üstlenmiştir.
 
Son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde İranlı Firuze karakteri ile yer almıştır.

Kaynak: Vikipedi

Yer aldığı diziler: Sadakatsiz (Dr. Asya Yılmaz, Kanal D, Medyapım ve Mednova, 2020), Ferhat ile Şirin (Banu Karalı, Fox, O3 Medya& Art İstanbul, 2019), Şahsiyet (Nevra Elmas, Puhu Tv, 2018), Anne (Zeynep Güneş), Muhteşem Yüzyıl (Firuze Hatun), Ezel (Eyşan), Sıla (Sıla), Altın Kızlar (Ceylan), Güz Yangını (Ceylan), Alacakaranlık (ırmak)

Sosyal medya hesapları:   
 officialdere
 cansudere/   

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Sadakatsiz OYUNCULARI