Caner Cindoruk

Caner Cindoruk kimdir? Caner Cindoruk hangi dizide oynuyor? Caner Cindoruk, Yan Oda dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Caner Cindoruk hangi dizilerde oynadı? Fikret Alabey karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Yan Oda |  Rol: Fikret Alabey

Dizi: Düğüm |  Rol: Nejat

Caner Cindoruk 'Yan Oda' dizisinde 'Fikret Alabey' karakterini canlandırmaktadır.
Caner Cindoruk

Özgeçmiş:
1980 yılında, Adana‘da doğdu. İki kardeşi de oyuncu olan ve babası öykü kitapları yazan Cindoruk, ailesinin de etkisiyle tiyatroya yöneldi. Çukurova Üniversitesinde işletme okudu.
 
Üniversitede okuduğu yıllarda, okulun tiyatro topluluğunda oyuncu, yönetici bulundu.
 
Babası iki kez Orhan Kemal Öykü Ödülü’nü almış üretken bir öykü yazarı olan Zafer Doruk’dur. Biri Taner Cindoruk adında oyuncu olan iki kardeşi vardır.
 
Amcası Erdal Cindoruk, tiyatro oyuncuydu. Çocukluk yılları kuliste geçti. Hiçbir iş ağır gelmedi ona bu uğurda. Çıraklığını çay getirerek yaptı. Ortaokulda, lisede, üniversitede sergilenen oyunlarda hep bir sahne buldu kendine. İlk profesyonel rolüyse ‘Fehim Paşa Konağı’ndaki ‘Yusuf’tu.
 
1997 yılında Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile beraber ilk profesyonel tiyatro oyununa çıktı. 10 yıl boyunca Seyhan Belediye ve Adana Şehir Tiyatro‘larında oyuncu olarak görev aldı.
 
 
2006 yılında, Benelminel filmi ile birlikte sinema kariyerine başladı; bu filmde Özgü Namal ile ilk defa çalışma şansını elde etti. 2008 yılında ise Kelebek filminde rol aldı.
 
2007 yılında, Kara Güneş adlı diziyle birlikte televizyon dizilerinde görülmeye başlayan Cindoruk,2008 yılında Geç Gelen Bahar ve Yaprak Dökümü dizilerinde rol aldı. Yaprak Dökümü’nde canlandırdığı Doktor Nazmi karakteri büyük ilgi gördü.
 
Caner Cindoruk, 2009 yazında başlayan ve Orhan Kemal‘in aynı adı taşıyan unutulmaz eserinden uyarlanan Hanımın Çiftliği adlı dizide Kemal rolünü canlandırdı, dizideki rol arkadaşları Mehmet Aslantuğ ve Özgü Namal‘dır.
 
2012 yılında yönetmen Bahman Gobadi‘nin “Gergedan Mevsimi” filminde Yılmaz Erdoğan ve Monica Belluci‘yle oynadı.
 
Şu sırada Show Tv'de yayınlanan İstanbul Sokakları dizisinde rol almaktadır.

 


Yer aldığı diziler:
  • Yan Oda (Star TV, OGM Pictures, 2024)
  • Düğüm (Prime Video, OGM Pictures, 2023)
  • Maviye Sürgün (Ali Tarhun, Show TV, O3 Medya, 2023)
  • Sadakatsiz (Volkan Arslan, Kanal D, Medyapım ve Mednova, 2020)
  • Zemheri (Ertan, Show Tv, Ay Yapım, 2020)
  • Kadın (Sarp, Fox, Medyapım, 2018)
  • İstanbul Sokakları
  • Aramızda Kalsın (Atv)  

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Yan Oda OYUNCULARI