Burak Deniz

Burak Deniz kimdir? Burak Deniz hangi dizide oynuyor? Burak Deniz, Bambaşka Biri dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Burak Deniz hangi dizilerde oynadı? Kenan Öztürk karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Bambaşka Biri |  Rol: Kenan Öztürk

Dizi: Şahmaran |  Rol: Maran

Burak Deniz 'Bambaşka Biri' dizisinde 'Kenan Öztürk' karakterini canlandırmaktadır.
Burak Deniz

Özgeçmiş:
Burak Deniz, 17 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da doğmuştur, İzmit'te büyümüştür. İlk ve ortaöğrenimini İzmit'te tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde sürdürmektedir.
İlk olarak, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı “Kolej Günlüğü” adlı dizide Onur karakteriyle ekrana gelen oyuncu, daha sonra Sultan, Kaçak, Medcezir, Tatlı Küçük Yalancılar ve Gecenin Kraliçesi dizilerinde rol almıştır. 
Bilgisayar oyunları oynamak (özellikle savaş oyunları)  vazgeçemediği hobileri arasındadır. "Babam ve Oğlum", "Ağır Roman" sevdiği yerli filmlerden bazılarıdır. En sevdiği renk yeşildir. Daha çok enstrümantal müzikleri sevmektedir. Lisede ve üniversite ilk sınıfında buz hokeyi sporu (kaleci) yapmıştır. Kova burcudur.
 
 
 

Yer aldığı diziler:

Bambaşka Biri (FOX, 2023), Şamaran (Netflix, Tims&B, 2023), Maraşlı (Celal Kün, Namı diğer Maraşlı, atv, Tims&B, 2020), Yarım Kalan Aşklar (Ozan, Blu Tv, 2020), Bizim Hikaye (Barış), Aşk Laftan Anlamaz (Murat Sarsılmaz), Gecenin Kraliçesi (Mert, Show TV), Tatlı Küçük Yalancılar (Toprak), Medcezir (Aras), Kaçak (Burak), Sultan (Tarık), Kolej Günlüğü (Onur)Sosyal medya hesapları:   

 _burakdeniz/   


Ajans: Gökçe Doruk ErtenHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Bambaşka Biri OYUNCULARI