Bülent İnal

Bülent İnal kimdir? Bülent İnal hangi dizide oynuyor? Bülent İnal, Hz. Mevlana dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Bülent İnal hangi dizilerde oynadı? Mevlâna Celaleddin-i Rumi karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Hz. Mevlana |  Rol: Mevlâna Celaleddin-i Rumi

Dizi: Payitaht |  Rol: Abdülhamit

Bülent İnal
Özgeçmiş:

19 Mayıs 1973'te Şanlıurfa'da doğan Bülent İnal, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunudur.

 
Bülent İnal, "Azad" dizisinde Urfalı Azad, Kurşun Yarası'nda kaymakam ve Kanal D'nin dizisi Ihlamurlar Altında'da Yılmaz'ı oynadı. "Karayılan" dizisinde de rol almış olan Bülent İnal Star Tv'de yayınlanmakta olan "Kalpsiz Adam" dizisinde Oktay rolünü canlandırdı. 2009 yılında Show Tv de "Bu Kalp Seni Unutur Mu" dizisinde Sinan isimli karakteri canlandıran Bülent İnal, Bergüzar Korel ile Atv de yayınlanan Bitmeyen Şarkı adlı dizide başrolü paylaştı. Daha sonra 2013 yılında Atv'de yayınlanmaya başlayan "Tatar Ramazan" dizinde Ramazan 2014 sKanal D'de yayınlanan "Urfalıyam Ezelden" dizisinde Cemal karakterlerini canlandırdı. Vizontele Tuuba, Cenneti Beklerken, Başka semtin Çocukları gibi çok sayıda filmde rol aldı.
 
Kaynak: Vikipedi

Yer aldığı diziler: Hz. Mevlana (Mevlâna Celaleddin-i Rumi, Trt1, 2021), Payitaht (Abdülhamit, Trt1, Es Film), Son Destan (Destan), Babamın Ailesi
Bülent İnal 'Hz. Mevlana' dizisinde 'Mevlâna Celaleddin-i Rumi' karakterini canlandırmaktadır.

Sosyal medya hesapları: