Buğra Gülsoy

Dizi: Kızım | Rol: Demir Göktürk| Ajans:
Oyuncuya ait sosyal medya hesapları:                Buğra Gülsoy Özgeçmiş:

Buğra Gülsoy 22 Şubat 1982 Ankara doğumludur. İlk orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. 2004 yılında Kıbrıs'taki Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin Mimarlık Fakültesinden mezun oldu.

Kıbrıs'ta bulunduğu süre içerisinde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu'nda çeşitli oyunlarda rol almıştır. Kısa film yönetmenliği ve oyunculuğu da yapmıştır. Bu filmler: Trio, Heterotopya, İnsan Üçleme, Alt Üst, Nar Yarası ve Mutlu Sondur. Kıbrıs Film Derneğinin kurucularından biri olan Gülsoy, aynı zamanda Uluslararası Kıbrıs Kısa Fim Festivali'nin proje tasarımcısı ve direktörüdür.

İlk kez 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan "Hepimiz Birimiz" İçin adlı dizi filmin başrol oyuncusu olarak Nazım karakteri ile Türk izleyicilerinin karşısına çıkan oyuncu, dizinin ardından yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül`ün yaptığı" Güneşi Gördüm" filminde Berat karakteriyle beyazperdeye adım attı. Ardından Atv`de yayınlanan "Unutulmaz" isimli dizinin Tolga karakterini canlandırdı. Derviş Zaim tarafından yönetilen ve ilk gösterimi 2010 Altın Portakal Film Festivali'nde yapılan ve 2011 yılında gösterime girmiş olan "Gölgeler ve Suretler" isimli filmde Ahmet isimli bir Türk gencini canlandırmıştır. Bir sezon boyunca Kanal D'de yayınlamakta olan "Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisinde Vural karakterini canlandırmıştır. Kanal D'de yayımlanan, Kıvanç Tatlıtuğ ile başrollerini paylaştığı "Kuzey Güney" isimli dizide Güney karakterini canlandırmaktadır. .

Tiyatro hayatına arkadaşları Serhat Teoman, Fatih Sönmez ve Emre Erkan'la birlikte kurduğu Tiyatro Kutu ile devam etmiştir. Tiyatro Kutu'nun kapanmasının ardından Serhat Teoman ve Emre Erkan'la birlikte kurdukları GET yapımla sinema ve tiyatro çalışmalarına devam etmektedir.

Resmi web sitesi: http://www.bugragulsoy.com/


Yer aldığı diziler: Kızım - Demir Göktürk (2018, Tv8) Aşk Yeniden - Fatih (2015) Bana Artık Hicran De - Sinan (2014) Eski Hikâye - Mete (2013 - 2014) Kuzey Güney - Güney Tekinoğlu (2011 - 2013) Fatmagül'ün Suçu Ne - Vural Namlı (2010) Unutulmaz - Tolga (2009 - 2010) Hepimiz Birimiz İçin - Nazım (2008)

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Buğra Gülsoy Bilgileri