Berk Oktay

Berk Oktay kimdir? Berk Oktay hangi dizide oynuyor? Berk Oktay, Bir Küçük Gün Işığı dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Berk Oktay hangi dizilerde oynadı? Fırat Ayaz karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Bir Küçük Gün Işığı |  Rol: Fırat Ayaz

Dizi: Yasak Elma |  Rol: Çağatay

Berk Oktay 'Bir Küçük Gün Işığı' dizisinde 'Fırat Ayaz' karakterini canlandırmaktadır.
Berk Oktay

Özgeçmiş:

28 Ekim 1982, Ankara doğumlu.2000- 2006 yılları arasında modellik yaptı. 100'ün üzerinde defileye cıktı. Kariyerine 2004 yılının Haziran ayından sonra yurtdışında devam etti. Paris'e yerleşti ve Milano, Tokyo, Dubai, Moskova gibi şehirlerde D&G, Ferre, Gucci ve Prada gibi birçok markalarla çalıştı. Üniversite eğitimini tamamlamak için Türkiye'ye döndü ve 2007 yılının Şubat ayında Türker İnanoğlu'ndan aldığı teklifle Türvak'tan özel oyunculuk dersi alarak Erler Film ile sözleşmeyi imzaladı. Tatlı Bela Fadime dizisiyle tanındı. Ardından Akasya Durağı'nda yer aldı. Daha sonra Kanal D'de yayınlanan 'Arka Sokaklar' dizisinde rol aldı. Bu diziden ayrıldıktan sonra dizi kariyerine Atv'de yayınlanan Alev Alev dizisi ile devam etti. Star TV'de yayınlanan Benim Hala Umudum Var adlı dizide Hakan karakterini canlandırdı. Aşktan Kaçılmaz adlı dizide oynadı. Show TV'de yayınlanan İlişki Durumu: Karışık adlı dizide Can Tekin karakterini canlandırdı.


Yer aldığı diziler: Bir Küçük Gün Işığı (Fırat Ayaz, atv, NGM, 2022) Yasak Elma (Çağatay, Fox, Medyapım, 2020), Savaşçı (Kağan Bozok, Fox, Limon Film Yapım), İlişki Durumu: Karışık (Can Tekin, Show Tv), Benim Hala Umudum Var, Arka Sokaklar (Kanal D)


  

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Bir Küçük Gün Işığı OYUNCULARI