Belçim Bilgin

Belçim Bilgin kimdir? Belçim Bilgin hangi dizide oynuyor? Belçim Bilgin, Hekimoğlu dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Belçim Bilgin hangi dizilerde oynadı? karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Hekimoğlu |  Rol: 

Dizi:  |  Rol:  

Belçim Bilgin
Özgeçmiş:

31 Ocak 1983 Ankara doğumludur. Küçüklükten beri oyuncu olacağını söyleyenlerden birisi olduğunu belirten Belçim Bilgin tiyatroya bu yıllarda bağlandı. İlkokulu Salih Alptekin İlkokulu'nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun'a taşındılar. Ortaokulun son yılı ve lise yıllarını Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nin sosyal ortamında geçirerek 2001'de Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nden mezun oldu.

 
2002'de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü'nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan'la tanıştı. Bu olaydan sonra Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris'e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim Dol adlı film'de de rol aldı. 2006 yılında Türkiye'ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan'la evlendi. Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Ayrıca 'Aşk Tesadüfleri Sever', 'Kurtuluş Son Durak', 'Gergedan Mevsimi', 'Kelebeğin Rüyası' gibi filmlerde rol almıştır. Son olarak Fox TV'de yayınlanan Kördüğüm adlı dizide başrol oyuncusu olarak rol almaktadır.
 
Kaynak: Vikipedi

Yer aldığı diziler: Hekimoğlu (Kanal D, 2020), Kördüğüm (Naz), Hatırla Sevgili
Belçim Bilgin 'Hekimoğlu' dizisinde '' karakterini canlandırmaktadır.

Sosyal medya hesapları:   
        

DİĞER Hekimoğlu OYUNCULARI