Baki Davrak

Baki Davrak kimdir? Baki Davrak hangi dizide oynuyor? Baki Davrak, Mevlana dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Baki Davrak hangi dizilerde oynadı? karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Mevlana |  Rol: 

Dizi: Rise of Empires: Ottoman |  Rol: Durad Brankovic

Baki Davrak 'Mevlana' dizisinde '' karakterini canlandırmaktadır.
Baki Davrak

Özgeçmiş:
Baki Davrak (d. 1971), Türk asıllı Alman oyuncu. Almanya'da yaşamakta olan Davrak, başrol oynadığı "Lola + Bilidikid" ve "Yaşamın Kıyısında" filmleriyle tanınır.
 
Kutluğ Ataman'ın 1997 yapımı filmi Lola + Bilidikid'de Almanya'da yaşayan Türk bir ailenin eşcinsel olan en küçük oğlu Murat'ı canlandırdı. 2006 yılında Harald Bergmann’nın Brinkmanns Zorn filminde rol aldı. Willem Droste’nin Past by Night, Ulli Schüppel’nin Planet Alex ve 1999 Berlin Film Festivalinde büyük ilgi gören Thomas Arslan’nın Dealer’ı, oynadığı filmlerdendir.
 
Tiyatro oyunculuğunun yanında, Kommissarin Lucas, Wolffs Revier, Eva Blond, Der Puma ve Tatort. gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Stefan Holtz’un 2005 yapımı televizyon filmi Meine Verrückte Türkische Hochzeit’ta başrol oynadı.
 
2007 yılında Cannes Film Festivalinde yönetmen - senarist Fatih Akın'a en iyi senaryo ödülü kazandıran "Yaşamın Kıyısında" filminde, Almanya'da yaşayan Alman dili profesörü bir Türk olan Nejat Aksu'yu canlandırdı.
 
(Kynk: Vikipedi)

Yer aldığı diziler:

Hz. Mevlana (Trt1, 2021), Rise of Empires: Ottoman (Durad Brankovic, Netflix), Vatanım Sensin (Vasili)
  


Ajans: Ezgi Baltaş / Neue PegasusHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Mevlana OYUNCULARI