Ali Ersan Duru

Dizi: Sen Çal Kapımı |  Rol: Efe Akman

Ali Ersan Duru
Özgeçmiş:

Ali Ersan Duru 19 Eylül 1984 tarihinde Ankara’da beş erkek kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi. Babası Ankara, annesi Karadenizlidir. Anne tarafından Karamanoğulları ailesinden gelmektedir. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Maliye bölümüne girdi. İkinci sınıftayken ilk defa oyunculukla tanıştı ve Esogü Tiyatro Topluluğu’yla oyunculuk kariyerine başladı. Lisans egitimi bittikten sonra oyunculuğu profesyonel anlamda yapmaya karar verdi ve İstanbul'da oyunculuk eğitimi almaya başladı. Önce DİALOG anlatım ve iletişim’de temel oyunculuk teknikleri dersleri aldı, ardından Şahika Tekand’ın Stüdyo Oyuncuları adlı atölyesinde iki yıl oyunculuk eğitimi aldı. Bununla paralel aynı dönem içinde workshoplar diksiyon ve şan dersleri almaya devam etti. 

İlk olarak TRT 1 de "Başrolde Aşk" isimli sitcomla profesyonel oyunculuk hayatına başladı. Dizinin devam ettiği dönemde aynı şirketin yeni başlayacak olan "Hayat Devam Ediyor" adlı porjesinde "Berat" karakteri için gelen teklifi kabul etti ve 46 bölüm oynadı. 2012 yazında Turgut Özakman’ın "Diriliş" adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan "Çanakkale 1915" adlı sinema filminde roman kahramanlarından Mehmed Ali’ye hayat verdi ve ardından "Romantik Komedi 2"adlı filmde konuk oyuncu olarak Mustafa karakterini canlandırdı.
 
2013 bahar sezonunda "Yağmurdan Kaçarken" adlı dizide Korkmaz Denizefe’ye hayat veren oyuncu, sonra "Bugünün Saraylısı" adlı bir başka dizide "Fatih Soysal" olarak karşımıza çıktı.Ardından 2015 yılının yaz sezonunda "Aşk Zamanı" adlı romantik komedide rol alan oyuncu son olarak 2016 yaz sezonunda Osman Sınav'ın "Şahane Damat" adlı projesinde "Mehmet Çırağan" karakterine hayat verdi.
 
Ali'nin hayatının en vazgeçilmezi şüphesiz ki spor. Pek çok spor dalıyla uğraşan oyuncu Fitness, Kickbox ve Binicilik ile ilgilenmekte ve aynı zamanda şarkı söyleyebilmektedir.
 
(Kaynak: aliersanduru.com)

Yer aldığı diziler: Sen Çal Kapımı (Efe Akman, Sen Çal Kapımı, Fox Türkiye, 2020), Diriliş (Beybolat, Trt1, 2018), Kalbimin Sultanı (2. Mahmud - 2018, Star Tv), Şahane Damat (Mehmet - 2016, Star Tv), Aşk Zamanı (Fikret - 2015, Atv), Bugünün Saraylısı (Fatih – 2013, Atv) Yağmurdan Kaçarken (2013, Atv), Hayat Devam Ediyor (2011), Başrolde Aşk (2011)

Sosyal medya hesapları:   
 aliersanduru.com     alyersanduru     aliersanduruofficial/      


Ajans: Engin Aykanat Management

Paylaş