Algı Eke

Algı Eke kimdir? Algı Eke hangi dizide oynuyor? Algı Eke, Acans dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Algı Eke hangi dizilerde oynadı? Mutlu karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Acans |  Rol: Mutlu

Algı Eke 'Acans' dizisinde 'Mutlu' karakterini canlandırmaktadır.
Algı Eke

Özgeçmiş:

16 Eylül 1985 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Aslen Artvinlidir. Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Berlin'e gitmiş, burada dramaturji okumuştur. Türkiye'ye döndükten sonra yönetmen Mustafa Şevki Doğan ile tanışmış ve Baba Ocağı adlı dizi ile televizyondaki oyunculuk hayatına başlamıştır. Ardından sırasıyla Dürüye'nin Güğümleri, Keşanlı Ali Destanı ve Annem Uyurken dizilerinde oynamıştır. Ayrıca Pinhani grubunun Yitirmeden adlı şarkısının klibinde de oynamıştır.

20 Aralık 2013 tarihinde vizyona girmiş olan, başrollerini İlker Ayrık ile paylaştığı "Kedi Özledi" filminde "Kıymet" adlı karakterle romantik komedi türdeki filme hayat vermiştir.

Galip Derviş dizisinde Hülya Uçar karakterini oynamıştır. Ayrıca oyuncu Celil Nalçakan ile birlikte netd.com adlı sitede Şişenin Dibi adlı bir program yapmış, ancak 2 Ağustos 2013 tarihinde program bitmiştir.


tr.wikipedia.org/wiki/Alg%C4%B1_Eke


Yer aldığı diziler:

Acans (Mutlu, BluTv, DCC Film, 2021), Hizmetçiler (Atiye, Kanal D) Baba Ocağı (2008) (Kısmet Kılıçparlar) Dürüye'nin Güğümleri (2010) (Hayriye Gülbayır) Keşanlı Ali Destanı (2011) (Fehime) Annem Uyurken (2012) (İclal Aycan) Galip Derviş (2013) (Hülya Uçar) Hayat Sevince Güzel (2016) (Zarife) İsimsizler (Elif, Kanal D, 2017)Sosyal medya hesapları:   
 algeke
  

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Acans OYUNCULARI