Mehmed 1001 Yorum

Tv yazarları Mehmed Bir Cihan Fatihi için ne söyledi?

 
Binbir Tv
22.3.2018
1 / 1

22 Mart 2018 Perşembe günü gazetelerin tv köşelerinde Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi ile ilgili ne yorumlar yapıldı?
 

Kadın'ın fendi Fatih'i yendi
Oya Doğan

Tarih 2010. Ekranda farklı bir iş arıyoruz. İşte tam o anda Show TV’de Muhteşem Yüzyıl’ın tanıtımları dönmeye başladı. Kanuni Sultan Süleyman’ı izleyecektik. Bugüne kadar yapılmamış bir işti. Rahmetli Meral Okay bu projeyi kurmuş, daha sonra Kanuni rolüne Halit Ergenç seçilmişti. Tarih 5 Ocak 2011. Muhteşem Yüzyıl yayın hayatına başladı ve hepimizi mest etti. Sonuç ortada! Hem Türkiye’de çok izlendi, hem de dünyaya en çok satılan işler arasına adını yazdırdı. Hemen ardından Kanal D Fatih Sultan Mehmet’in hayatını dizi yaptı. 2013 yılında yayınlanan dizi 5 bölüm sürebildi. Muhteşem Yüzyıl çıtayı çok yükseğe koymuştu.

yazının devamı>>

 

'Fatih' dizisi özel tv için fazla mı?
Sina Koloğlu
 

Fatih dediğimiz zaman bir kere durmak lazım... Daha önce de yazdım, Fatih dizisi yapmak ve oynamak farklı bir şey. Kanal D, bu işi daha önce 2013 yılında yaptı. 10 milyon dolarla televizyon tarihinin en pahalı dizilerinden birisi unvanıyla beşinci bölümde final yapmıştı. ‘Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin ilk bölümü, ev ahalisinden iyi puan aldı. Ev ahalisi, “İlk bölümler hep böyle olur, izlemek lazım” diyerek de açık kapı bıraktı.

yazının devamı>>

 

Onun ruhunda fethetmek var
Mesut Yar
 

“Mehmed Bir Cihan Fatihi” (Kanal D) önceki akşam yayına girdi. İlk bakışta şu gıybetlerin üstünü çizip geçelim...
Kenan İmirzalıoğlu harika bir Mehmed olmuş. Ne tam yaşlı ne çok genç duruyor. Tam da Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaşta...
“Senaryo zayıf kalmış” gibi laflara da gerek yok. Tek başına “ay tutulması” sahnesinde bile Mehmed’in diyalogları benim diyen dönem işinde yoktu. Ekranda kendi çağının bilgeliğini izliyoruz. Hatta üstüne tarih programı döner...

yazının devamı>>

 

Mehmed... Bir Astroloji Fatihi
Yüksel Aytuğ
 

Aylardır reklamı yapılan 'Mehmed: Bir Cihan Fatihi' dizisi nihayet Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluştu. İlk izlenimim olumlu. Belli ki büyük paralar ve hatırı sayılır bir emek harcanmış, Televizyondaki dönem dizilerini önemsiyorum. Eğer reyting uğruna tarih çarpıtılmazsa, karakterler ve olaylar senaryo oyunlarına kurban verilmezse; günde ortalama beş saatini ekran başında geçiren bir ülkenin insanlarının kendi tarihlerini tanıyıp anlamaları konusunda bu dizilerin faydalı olacağına inanıyorum.

yazının devamı>>'Mehmed' dizisi nasıl başladı?
Ali Eyüboğlu
 

Yılın en iddialı ve pahalı dizisi ‘Mehmed Bir Cihan Fatihi’, nihayet başladı. O3 Medya’nın çektiği diziyi, Kanal D’nin yöneticileri, davetlileri ve ‘Mehmed’in ekibiyle izledim. İlerleyen dakikalarda salondakilerden bir kısmı perdeye bakmak yerine cep telefonlarıyla ilgilenirken, garsonların çoğu pür dikkat diziyi seyretti.
44’ündeki Kenan İmirzalıoğlu’nun 20’li yaşlardaki Fatih’i oynamasına yapılan haklı itirazlar bir yana, görsel efektleri, temposu ve müzikleriyle ‘Mehmed Bir Cihan Fatihi’ni beğendim.

yazının devamı>>Mehmed: Yanlış zaman yanlış strateji
Mustafa Doğan

BİR dizinin başına gelmesi muhtemel tüm kötü senaryoların gerçekleştiği ‘Mehmed: Bir Cihan Fatihi’, türlü badirelerden sonra salı akşamı başladı. İlk bölümü, Esma Sultan Yalısı’ndaki özel gösterimde ekiple beraber izledim.
Ortamdaki gürültü ve ekibin sürekli birbirini alkışlaması nedeniyle hikâyenin çok içine giremesem de, her halinden belli olan prodüksiyon kalitesi ve kadroya söyleyecek sözüm yok. (Kıyafetlerin gıcır gıcır olması hariç!)

yazının devamı>>
  Diziler   Mehmed Kenan İmirzalıoğlu Çetin Tekindor Büşra Develi

Yazarın Tüm "Mehmed" Yazıları

 

Yazarın Tüm Yazıları

 
 
     HAFTALIK DİZİ FRAGMAN TABLOSU      

Hangi dizinin en son hangi fragmanı yayınlandı?

Hangi dizinin en son hangi fragmanı yayınlandı?Yeni Fragman
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Ne kadar iyi bir Erkenci Kuş izleyicisisin?

Ne kadar iyi bir Erkenci Kuş izleyicisisin?
     ANKETE SEN DE KATIL, OYUNU VER      

Barış Arduç'u yeni projesinde kiminle izlemek istersin?

Barış Arduç'u yeni projesinde kiminle izlemek istersin?