Önümüzdeki hafta beş yeni dizi başlıyor

Işınla Bizi Scotty 9.7.2016 Yüz Yıllık Mühür
Yüz Yıllık Mühür

11-17 Temmuz haftası 5 yeni dizi yayına başlıyor. Bu dizilere biraz daha yakından bakalım.

 
TRT1, geçtiğimiz kış sezonunda yayınladığı Büyük Sürgün Kafkasya ve Seddülbahir 32 Saat'ten sonra yeni bir mini dönem dizisine daha başlıyor: Yüz Yıllık Mühür.
 
Çanakkale Savaşı’nın isimsiz kahramanlarının hikayesinin anlatıldığı dizide, Osmanlı vatandaşı tüm etnik unsurların düşmanlara karşı inşa ettiği kardeşlik konu ediliyor.
 
Yönetmenliğini Mehmet Bahadır Er’in, senaristliğini Taylan Işıklar, Volkan Girgin, Ramazan Şengül ve Yasin Kaya’nın yaptığı dizinin kadrosu oldukça geniş. Dizi kadrosunda, Yiğit Özşener, Kemal Uçar, Barış Küçükgüler, Ali Akdal, Yusuf Güney, Selda Alkor, Nesrin Cavadzade, Hayal Kahraman Özalp, Mehmet Ali Nuroğlu, Cemal Toktaş, Mehmet Esen, Mehmet Can Mincinozlu gibi ünlü oyuncuların yanı sıra Türk ve düşman askerlerini canlandıran birçok oyuncu ve figüran yer alıyor.
 
Her bölümünde farklı bir kahramanlık hikayesinin anlatılacağı 5 bölümlük mini dizi, Pazartesi akşamları ekrana gelecek. Çekimleri için savaş alanını yansıtan özel set kurulan dizinin çekimleri, İzmir Aliağa’da gerçekleştirildi.
 
Yüz Yıllık Mühür 11 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21.00’de TRT 1 'de

Paylaş

Yorum yapın

Yüz Yıllık Mühür özel dosyaları

 

Tüm Yüz Yıllık Mühür Bilgileri