Önümüzdeki günlerde ekranlarımıza gelmeyi bekleyen dizilere yakından bakalım

Işınla Bizi Scotty 19.3.2016 Tatlı İntikam
Tatlı İntikam

 Bir zamanlar ekranlarda "yeni sezon" başlangıcı olurdu. Bu (okulların da açıldığı) Eylül-Ekim aylarına denk gelen sonbahar-kış sezonunu ifade eden bir terimdi. Kanallar yıl boyunca yayınlayacakları dizi ve programlarını planlar, hazırlar ve bu tarihlerde yayınlarlardı. Hâlâ bu terim aynı dönem için kullanılıyor ama son yıllarda dizi sayısının iyice artması, izleyicinin birbirini tekrar eden içerik ve uzun süreler nedeniyle dizilerden uzaklaşması, reytinglerin genel olarak düşmesi ve ardı ardına yeni dizilerin yayından kalkması üzerine bu sezon kavramı da anlamını yitirmeye başladı.

Ocak-Şubat aylarında, kendilerine sıra gelmesini bekleyen diziler, kalkan dizilerin yerine yayınlanmaya başladı. Bu süreçte yine bir düzenden, 'sezon ortası' diyebileceğimiz dönemden söz etmek mümkünken son birkaç yıldır, çoğu dizi 13 bölümü bile tamamlayamamaya  ve başarılı diziler bile aniden düşüşe geçmeye başlayınca, zarar etmek istemeyen kanallar hiç zaman kaybetmeden yeni dizileri mümkün olduğu kadar çabuk yayına sokmaya başladılar ve sezon kavramı da tamamen ortadan kalktı. 

 
Bütün kanalların, içinde bulunduğumuz Mart ayında ve hemen önümüzdeki Nisan'da yayına alacağı, şans vereceği, deneyeceği bir dizisi var. Hakkında konuşulan, netleşmemiş olan ya da herhangi bir tanıtımı yapılmamış olanlar bir yana, halihazırda çekimleri başlamış ya da  fragmanları, tanıtım görselleri yayınlanmış ve yayını bekleyen projelere yakından bakalım.

 

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Tatlı İntikam Bilgileri