Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 12.3.2018 No 309
No 309

12 Mart 2018 Pazartesi günü gazetelerin tv köşelerinde yer alan köşe yazıları
 

Dizideki kadın, ağlar, tehdit edilir ve yemek yapar
Sina Koloğlu
 

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. İrem İnceoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Elif Akçalı, ‘TV Dizilerinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ başlığıyla ilgili TÜSİAD için bir araştırma yaptı. Altı kanalda 1-31 Mayıs tarihleri arasında yayınlanan, en çok izlenme payına sahip 12 dizinin, 161 erkek ve kadın karakteri (başrol ve yan roller) incelendi. Ortaya çıkan kadın karakterinin özeti şu şekilde: Zayıf karakterli, yeri gelince aşağılanan, ev kadını ve duygusal...

yazının devamı>>


 

Türk dizilerinin Türkiye'ye katkısı
Ali Eyüboğlu

İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Doç. Dr. Rıdvan Şentürk, Doç. Dr. Ala Sivas Gülçur ve Öğretim Görevlisi İlhan Eken’e “Türkiye’de Film Endüstrisi Raporu” hazırlattı. Türkiye’de film ve dizi sektörünü akademik bakışla değerlendiren çalışmada dizilere dair saptamalar, veriler daha çok ilgimi çekti. Çünkü yıllardır yazdıklarımı ve söylediklerimi destekliyor bu akademik tespitlerin hepsi. 

yazının devamı>>

 

'Kral' oyun
Mustafa Doğan
 

Ekranda ve beyazperdede takip ettiğimiz oyuncuları çıplak gözle izlemenin keyfi bir başka...
Salı günü o keyfi yaşamak için Güzin-Erdal Özyağcılar çiftinin sahnelediği ‘Kral’ oyununun prömiyerine gittim. Oyun, ebediyen yaşamak isteyen bir kralın iktidar tutkusu ve ölüm karşısındaki çaresizliğine mizahi bir bakış atıyor.

yazının devamı>>

 


Paylaş

Yorum yapın

Köşe yazarları No 309 hakkında ne yazdı?

 

Tüm No 309 Bilgileri