Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 25.3.2018 Fi
Fi

25 Mart 2018 Pazar günü gazetelerin tv köşelerinde neler yazıldı?
 

Yasak Elma’yla alışverişe çıktım
Oya Doğan

Dizi başlarken telefonuma bakıyordum. İlk müziği duydum, 1990 yapımı, Richard Gere ve Julia Robetrs’in başrollerini oynadığı Pretty Woman (Özel Bir Kadın) filminin, Ray Orbison imzalı Oh, Pretty Woman şarkısı çalmaya başladı. Tabii ki gözüm hemen ekrana kaydı. Alışveriş yapan kadınlar, teknede olan insanlar, lüks arabalar, şahane takılar, çantalar, ayakkabılarla bir jenerik izledik. Sanırım tüm kadınlar Özel Bir Kadın filmini çok sever. Böyle tanıdık bir başlangıç ister istemez beni diziye çekti.

yazının devamı>>


  

Serenay mı, Berrak mı?
Sina Koloğlu
 

Show TV’de, ‘Fi’ dizisi internet halinden farklı bir şekilde yayınlandı. Ev ahalisi, ilk bölümü merakla ve Can Manay’la Duru etrafında dönen fasit dairenin sıkıntısını hissederek izledi. Seyrederken, kantarın iki tarafına Serenay Sarıkaya ve Berrak Tüzünataç’ı koydu. Berrak tarafı (Özge) daha ağır bastı. Serenay (Duru) tarafındaysa, “Bakışları bir anlam ifade etmiyor” sözü sıkça söylendi. Ozan Güven’in psikopatlığı beğenildi. Ev ahalisi Güven için, “Adam harbi elbiseye girmiş” dedi. Terapi programı reyting yapar mı?

yazının devamı>>


Bırakalım öylece kalsın
Mesut Yar
 

“Fi” önceki akşam Show TV’de ekrana gelmeden aynı kaygıyla aklımdan geçirmiştim. “Ya bu dizinin akıbeti de bir başucu işi olan ‘Masumiyet’e benzerse?”...
Malum internet için çekilen diziler artık gelenekselleşen uzun dizi izleyicilerini tatmin edebilir miydi? Kısa, bol denetimli ve haliyle az reklam kuşaklı işlere izleyen alışkanlık gereği şerh koyabilirdi. Öyle de oldu...
eçtiğimiz yıl internette bir patlama efekti yaratan “Fi” ana akım bir kanalda deyim yerindeyse kendi kendini patlattı. Reytingleri kötü geldi.

yazının devamı>>


'Fi' dizisi iş yapar mı?
Yüksel Aytuğ

Öncelikle söylemeliyim ki, dizi piyasasında giderek genişleyen ürün yelpazesinden son derece memnunum. Ekranda artık sadece entrikalı, aşk üçgenli dramlar ya da sabun köpüğü romantik komediler yayınlanmıyor. Bu nedenle 'Sen Anlat Karadeniz' gibi sosyal misyonu olun dizileri, '8. Gün' gibi ülke gündemini doğrudan ilgilendiren konuların işlendiği yapımları, akıl çelen sürprizlerle dolu 'Çukur'u, sayıları giderek artan ve tarihimize ışık tutan dönem dizilerini, 'Börü' gibi hamasetten kendini sıyırabilmiş kahramanlık öykülerini, 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' gibi mafya karanlığının içinden 'insan' süzen hikayeleri destekliyorum.

yazının devamı>>


İzmir’in itfaiyeci kadınları dizi olacak
Ali Eyüboğlu
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın itfaiyeci kadınları, şimdiye kadar sadece haklarında yapılan haberlerle tanınıyordu. Zaman zaman yazılı ve görsel basının özel haber yaptığı İzmir’in kadin itfaiyecilerini altı ay sonra ekranda her hafta izleyecek insanlar. Çünkü Limon Yapım’ın sahibi Hayri Arslan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde itfaiyeci olarak çalışan 50 kadından öyküleri en ilginç olanları dizi kahramanı yapacak. Şimdilik kod adı ‘İçimizdeki Yangın’ olan diziyi FOX için çekeceğini belirten Arslan, bu amaçla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gerekli izni aldığını söyledi.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Köşe yazarları Fi hakkında ne yazdı?

 

Tüm Fi Bilgileri