Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 12.4.2018 Bizim Hikaye
Bizim Hikaye

12 Nisan 2018 Perşembe günü, gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Hikaye ve seyirci ilişkisi
Mesut Yar

Dizi karneleri önümde duruyor. Hikayenin sıradanlaşması reytingleri bir hafta düşürüyor diğer hafta toparlıyor. Öyle de olmuş... Toplam izleyicide zirvedeki “Sen Anlat Karadeniz” (atv) haftayı düşüşle bitirmiş.
Bir önceki bölüme göre daha aksiyonlu “Diriliş Ertuğrul” (TRT 1) ve “Kadın” (FOX) yükselmiş. Dördüncü sırada “Çukur” (Show TV) ve beşinci sıradaki “Söz” (Star TV) ise bir önceki haftaya göre bir miktar reyting kaybetmiş. Bu hafta da “Söz”, “Çukur”un üstünde çıktı. Haftaya karne nasıl gelir biraz belli oldu.

yazının devamı>>


Yılın Oyuncu transferi
Yüksel Aytuğ

'Bizim Hikaye', 'dizi kıyım merkezi' gibi çalışan FOX'un ekrana tutunmayı başaran ender yapımlarından. Ayrıca ilk günden beri de ilgi ve keyifle izlediğim birkaç diziden biri. Ancak kaçınılmaz 'zaman aşımı' bu diziyi de etkisi altına almaya başlamıştı. 'Bizim Hikaye', aynı eksende dönüp duran hikayesiyle patinaj yapmaya başlamıştı. Sonunda diziye aranan kan bulundu. Bugüne kadar rol aldığı dizilerle izleyenlerin büyük beğenisini kazanan minik oyuncu Beren Gökyıldız, dizi kadrosuna dahil edildi.

yazının devamı>>


Bizde film çeken dizi starlarına bakış bu!
Ali Eyüboğlu

Hollywood'un iki starını aynı filmde görünce, “vuav” diyenler, aynısı bizde olunca ne yapıyor?
Kimi, ‘Burak Özçivit’le Murat Boz’un filmini üç günde kaç kişi izledi?’yi merak ediyor.
Kimi, “Murat Boz’la Burak Özçivit’in ikinci filmi, birinci kadar niye iş yapmadı?” diye soruyor.
Kimi, “Kerem Bürsin’le Burak Özçivit’in ‘Can Feda’ filmi gişede can çekişiyormuş” diyor.
Bizde iki dizi yıldızını buluşturan her proje hakkında merak edilen ve konuşulanlar üç aşağı beş yukarı böyle.

yazının devamı>>


Cannes'dan yansımalar
Mustafa Doğan

Televizyon sektörünün kalbi hafta başından bu yana, televizyon ve dijital içerik fuarı MIPTV’ye ev sahipliği yapan Cannes’da atıyor.
MBC’nin siyasi bir refleksle aldığı Türk dizilerinin gösterimini durdurma kararının ertesindeki ilk fuar MIPTV. Bu yüzden sektör adına ayrı bir anlam taşıyor bu yıl.
Hem o nedenle hem de sevgili meslektaşım Sina Koloğlu’nun dünkü köşesinde yer alan, “Sektördekiler birkaç senedir MIPTV’ye katılmama kararı aldı” ifadesi nedeniyle fuardan aldığım haberleri paylaşmak farz oldu.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Köşe yazarları Bizim Hikaye hakkında ne yazdı?

 

Tüm Bizim Hikaye Bilgileri