Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 1.4.2018 Avlu
Avlu

1 Nisan 2018 Pazar günü gazetelerin televizyon yazarları ne yazdı?
 

Dip yavaş ama merak duygusu çok kuvvetli
Oya Doğan

TMC Film-Erol Avcı’nın yapımcılığını, Başar Başaran ve Emre Özdür’ün Reaksiyon Film olarak hem proje tasarımını, hem de senaristliğini, Gaye Su Akyol, Ali Güçlü Şimşek, Görkem Karabudak’ın müziklerini, Uygar Kutlu’nun yönetmenliğini üstlendiği Dip, cuma akşamı PuHu TV’de başladı. İlker Kaleli, Neslihan Atagül Doğulu, Berrak Tüzünataç, Bülent Emin Yarar, Defne Kayalar, Olgun Toker, Gözde Türkpençe, Tugay Mercan, Gökçe Altuğ, Can Gox’un rol aldığı ilk bölüm oldukça vurucu olan Bakiye’nin “Acı geçiyor. Acı elbette geçiyor. Acı çekmiş olmak geçmiyor” mısralarıyla başladı.

yazının devamı>>


 

'Kadın'a itiraz
Mesut Yar

‘Kadın’ (FOX) dizisini ilk günden beri takip ediyorum. Bahar karakteri hayatta inanılmaz dibe vurmuş. Ama hayatı kıskanılacak kadar da kolaymış gibi geliyor bana...
Mesela işyeri bir konfeksiyon atölyesi olmasına rağmen istediği saatte çıkıyor olmalı ki, gündüz vakti çocukları okuldan alıp güle oynaya eve geliyorlar... Bildiğim kadarıyla bu tip atölyelerin mesaisi 18.00 hatta 19.00’dan önce mümkün değil son bulmuyor. Bitmedi...

yazının devamı>>


 

'Avlu' dizisinden tehlikeli mesaj
Yüksel Aytuğ

Star TV'de perşembe gecesi yeni bir dizi başladı. İsmi, 'Avlu'... Başrolünde Demet Evgar var. Uyarlama olmadığı iddia ediliyor. Ama bana 140 ülkede 25 sezon gösterilen 'Prisoner' adlı Avustralya yapımı diziyi fena halde anımsattı.
Zaten dizide gösterildiği gibi bir cezaevi henüz bizim ülkemizde yok. Ama senaristlerimiz, buna bir kılıf uydurmaya çalışmışlar.

'Adalet Bakanlığı'nın yeni projesi kapsamında hayata geçirilen pilot cezaevi uygulaması' dediler dizinin içindeki bir diyalog sırasında.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Köşe yazarları Avlu hakkında ne yazdı?

 

Tüm Avlu Bilgileri