Yeni dizlerin yayın günleri ve rekabet şansları

Işınla Bizi Scotty 4.9.2016 İçerde
İçerde
Önceki yazıda kanalların şimdiden tüm haftalarını eski ve yeni projelerle tıka basa doldurduklarından, hatta Fox Tv'nin yayınlayabileceğinden fazla proje anons ettiğinden söz etmiştim. Yeni dizilerin de yavaş yavaş yayın tarihleri belli olmaya başlıyor.
 
Show Tv'nin, Ay Yapım tarafından hazırlanan çok iddialı yeni dizisi İçerde 19 Eylül Pazartesi başlıyor. Mevcut dizilerini ve programlarını düşününce, kanalın boş olarak Pazartesi'den ve yakında boşalacak olan Perşembe'den başka günü bulunmuyor zaten. 
 
Yine 19 Eylül Pazartesi yayına başlayacak olan başka bir yeni dizi de Gold Yapım tarafından Kanal D için hazırlanan Babam ve Ailesi
 
İlki polisiye, ikincisi aile draması olan bu iki yeni dizinin Paramparça ve Kırgın Çiçekler gibi güçlü rakipleri var. Çok güçlü olmasalar da yaz sezonundan devam eden Hayat Sevince Güzel ve Hangimiz Sevmedik gibi iki de komediyle, haftanın ilk günü oldukça kalabalıklaştı. 
 

 
Show Tv'nin başka uygun günü bulunmamasının yanısıra, Ay Yapım'ın zaten Ezel ve Karadayı'dan getirdiği bir Pazartesi-polisiye-suç alışkanlığı bulnması dolayısıyla, İçerde için tercih ettiği günün de bu olduğunu düşünüyorum.

Kanal D'nin ise uzun süredir -komedi ya da dram- Pazartesi akşamları reyting başarısı gösterebildiği bir projesi olmadı. Babam ve Ailesi'nin nasıl bir sonuç elde edebileceğini kestirmek güç. Paramparça ve Kırgın Çiçekler güçlü diziler olsalar da yorgunlukları olduğundan,  iki yeni dizinin de şansı olabilir. 

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm İçerde Bilgileri