Özkan Tornadosu

Uzunçorap 17.3.2015 Paramparça
Paramparça

Paramparça yine gelecek bölümü merakla bekleten heyecanlı bir bölümle karşımızdaydı. Hemen bölümün gelişmelerine geçelim: Dilara ve Özkan Gülseren'e karşı işbirliğinde anlaştılar, Özkan Dilara'dan anlaşma karşılığında on bin liralık bir çek aldı. Gülseren ve Özkan'ın boşanma duruşması görüldü. Boşanma bir sonraki duruşmaya kaldı. Cihan Alper'e levye ile saldıranın babası Rahmi olduğunu öğrendi. Cansu yalıdaki odasını boşalttı, onun odasına Hazal yerleşti. Ozan 18 yaşına bastı. Dilara Ozan için, konuk şarkıcı olarak Sinan Akçıl'ın katıldığı bir parti düzenledi.

Bu dizinin klişe yıkan bir tarafı, sadece kötülerin basiretli olması değil. Cihan gibi, Gülseren'in vefakar dostu Derya gibi hatta Cansu gibi basiretli, çok yönlü düşünebilen kişilerin de olması. Gülseren bir öyle bir böyle, bazen uyanık bazen de saf sanki. Bir bakıyorsun Keriman'ın yüzüne bakmıyor, eski defterleri Keriman'ın yüzüne yüzüne açıveriyor, bir bakıyorsun söylediklerine inanıyor, acıyor. Sanki her bölüm dizide kötü taraf yeni kötülükler örerken, yani iyilerin başına çorap örmeye çalışırken, iyi taraf da hem bu çorabı sökmeye, hem de kendi hayatlarını güzel bir şekilde örmeye çalışıyorlar.

Doğrusu bu bölüm Rahmi ortalarda yoktu, kendisini hiç de özlemedim. Hazal'ı canlandıran Alina Boz rolünde gayet başarılı, az mimikle, küçük oynayarak müthiş sinir edebiliyor. Kötü davranmadığı neredeyse kimse yok, yalıda kalabilmek için alttan alması gerektiğini düşündüklerine biraz alttan alıyor, o da kendini zorlayarak. Bu bölümde de ne olay çıkaracak diye bekledim ama herhangi bir vukuatı olmadı. Bölümü izlerken O Hayat Benim'in Efsun'u Paramparça'da Hazal, Bahar'ı da Cansu diye aklımdan geçti. Tabii ki farklılar ama siyah beyaz diye oturursan böyle. Alper ve Keriman da zor tahammül ettiklerim. İkisi de karikatür gibiler. Yükselen alçalan ses tonları, fevri tepkileri, savruk davranışları... Hele Keriman'ın o dans eder gibi el kol hareketleri... Dizinin komedi unsuru. 

Kötülükte onlara gerek ve yer bırakmayan herhalde Candan - Özkan ikilisi oldu. Bakalım Yıldırım Candan'dan bu hilekarlığının hesabını Baro yoluyla sorabilecek mi, yoksa durumun üstü örtülecek mi? İkili demem de boşuna değil, inanılır gibi değil ama Candan Özkan'dan hoşlandı! Neredeyse Dilara da hoşlanacaktı. Dilara Cihan'dan ve Gülseren'den intikam için Özkan'a ilgi gösterir mi? Bakalım gelecek bölümler nelere gebe?


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Paramparça Bilgileri