Cihan Aklandı, Maçta Bir Sayı Daha

Uzunçorap 29.4.2015 Paramparça
Paramparça

Bu bölüm Ozan ilk kez, Cansu ve Gülseren'in yaşadığı eve geldi, akşam yemeğine konuk oldu. Yeni paylaşımlar için planlar yapıldı. Ozan da Dilara'nın yanından kayıyor gibi. Dilara, manevi babası Rahmi ve Hazal üçlüsü de mutlu mesut...

Ozan için Müge defteri henüz kapanmadı, aşıktı sonuçta. Bu yüzden önümüzdeki bölümlerde Müge yine ortalarda görülecek gibi. Aslında o ve ekürisi sonuçta yurt içindeler ve internet de kullandıkları için büyük ihtimalle yerlerinin tespit edilmesi herhalde uzun sürmez. Müge akıllı havalarında ama çaldıklarının maddi değeri ne kadar olabilir.  Tüm hayatını riske attı, aranıyor, artık bir zanlı. Ne yapacak yani o parayı, gündüz evden çıkmadan, gece sürekli teyakkuzda, bir nevi yeraltında yaşayarak mı yiyecek...  Arandığı için yurt dışına falan da kaçamaz. Şu anda keyfi yerinde görünüyor ama bu durum ne kadar sürer... Uzun erimli düşünseydi herhalde bu işe kalkışmazdı. Ya da dava zaman aşımına uğrar, yapılanlar unutulur, bir şekilde tatlıya bağlarız, büyütmesinler, ne var ki... diye mi düşünüyor. 

Dizide sanki başlarda birçoğu daha dişli karakterlerdi. Dilara daha güçlüydü, Gülseren'e karşı kutup durumundaydı. Şimdi nispeten daha kararsız, eylemsiz, kafası karışmış, yumuşamış, Cihan'ı sevdiğini söyleyen, belki de gerçekten seven bir Dilara var.

Keriman da başlarda daha ortalardaydı, onun hikayesi de Gülseren'den uzaklaştı. Şimdi Keriman'ın mevcut hikayesini düşününce Osman akla geliyor. Aslında Cihan ve Gülseren'in etrafındaki karakterlerin onlara yakın olması, yani sadece kendi yan hikayeleri içinde kalmamaları dizinin ana hikayesini daha güçlü besler gibi.

Yıldırım da daha çok görünüyordu. Onun ve Cihan'ın dostluğu, diyalogları da diziyi zenginleştiriyordu. Dark Blue kafe kısmında geçirilen zaman da daha fazlaydı. Oranın da dizinin atmosferine katkısı oluyor, çünkü ilk bölümden beri hikayenin içinde bir mekan.

Alper, Solmaz ve Dilara'nın vakfı da daha hareketlerin içindeydi.

Serçe Fırın'ın üç silahşörlerin üçüncüsü, gözü kara yeni üyesi de daha fazla işlenebilir.

Gelecek bölümde ya da yakın gelecek bölümlerde Dilara ve Cihan'ın boşanma davasının görülmeye başlanmasını da bekleyebiliriz herhalde. Sonuçta bir dava açıldı, duruşma tarihinden de bahsedilmiyor. Acaba bu süreç yeni sezona mı konumlandırılıyor? 
Özkan'ın açacağı dava da görülmeye başlanabilir. Aslında Özkan en baştan Cansu'nun velayeti diye tutturmasa, hatta daha kurnaz bir adam olsa, düşünür ki, önce şu 5 milyon parayı kazanayım, kendime bir hayat kurayım, sonra sırf yerim belli olsun, bir sıfatım olsun diye bir iş kurayım, sonra yeni durumumla, konumumla velayet için bir hamle yapayım. Ama rasyonel değil duygusal bir karakter olduğu için para onun için pek fark etmiyor. 

Bu bölüm ana hikaye acabası bir yana yine keyifli, akıcı bir bölümdü. Ozan'ın Rahmi ve Cihan'la sohbetleri, Rahmi ve Hazal'ın diyalogları, Cansu'nun bütün diyalogları, Serçe pastanesinin kadınlarının dertleşmeleri, Cihan ve Gülseren'in sohbetleri, Dilara'nın her zamanki yumuşak, zarif konuşması keyifliydi. Candan ve Özkan'ın restorandaki sohbetleri de aslında merak unsuru. 


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Paramparça Bilgileri