Sarp Halis'e karşı bir klişe yıktı

Uzunçorap 29.3.2015 Maral
Maral

Maral'ın 4. bölümü Sarp'ın Rus ajanı havalı Yaman'la bir binada koridor koridor yürümesiyle başladı. Geçen bölüm ortaya çıkan gizem kısmen çözüldü. Sarp'a işbirliği teklifinde bulunan Peker Moda Evi sahibi İnci Peker'miş. Böyle olunca o tuhaf kılığı da biraz olsun anlaşılır oldu.
Geçen bölüm olduğu gibi bu bölüm de kritik bir durumla bitti: Sarp Yaman'a telefonda Halis'in oğlu Oytun'un kumar bağımlısı olduğunu söylerken Canan duydu. 5. Bölüm fragmanından da belli olduğu üzere, Canan bu konunun üzerine gidecek, bakalım Sarp nasıl geçiştirecek.

Bu Bölüm Ne Öğrenmedik?
Halis'le Sarp'ın annesi Niüfer nasıl tanıştı yine öğrenmedik.
Deniz'le Benan'ın ilişkisi ne, nereden tanışıyorlar, bunu da henüz öğrenmedik. Benan sırf işe aldırdı diye Deniz'in kuklası olduysa, bitmek bilmez bir yük almış üzerine. Deniz'in itip kakması bitmiyor çünkü Benan'ı. 

Yeni Gizemler:
İnci Peker'in Luna'yla veya Halis'le ne alıp veremediği var? İş sadece bir sektör rekabetine benzemiyor. Bir intikama benziyor. O halde geçmişte ne olmuş da İnci Peker Luna'yla uğraşıyor?

Müşteri memnuniyeti:
Bu bölümde Halis Sarp'a "Hiç mi aile terbiyesi almadın evladım, yok mu anan baban senin" diye bağırınca bir dizi/film klişesinin yıkılmasından memnun kaldım. Nedir o klişe? Bu ağır lokmayı işiten kahramanımız susar kalır, çünkü laf çok acıdır. Düşmanı ansızın kalenin önünden çekilmiş, tüm meydanı ona bırakmıştır. Fakat gururluyuzdur ve intikamımızı sonra almak üzere golümüzü atmaz, arkamızı döner gideriz. Yani bir şey değişmez. Ama bu kez böyle olmadı. Sarp da Halis'e bağırdı, babam yok, ne yapayım, yok dedi. Gol, gol!

Bir de Sarp'ın çabaları sayesinde Halis'i daha yakından tanımaktan memnun kaldım. Baştan çizilen portreye göre, Sarp'ın annesi Nilüfer ne bulmuş bu asabi, tatsız adamda diyordum ama içinden zeki, enerjik, cevval, mizah duygusu olan, hafif de duygusal bir adam çıktı. Nasıl ki Maral iş ortamında yaşadığı sorunlarla, şu anda yönetici durumunda olan, ya da bir, birkaç çalışma arkadaşından sorumlu olan birileri için bir örnek teşkil edebiliyorsa, Halis de bu konuda faydalı bir profil çiziyor gibi. Tabii ki çok detaylı değil ama bir çok yetişkin dizisinde ne iş yaptığını anlayamadığımız büyük iş adamlarının aksine Halis daha kanlı canlı, küçük büyük bir sürü iş sorunuyla uğraşmak zorunda kalan bir yöneticiyi canlandırıyor. Bravo Maral, bravo Halis diyorum.


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Maral Bilgileri