Maral'ın peynirle imtihanı!

Uzunçorap 14.5.2015 Maral
Maral

Bu bölüm bayağı güzel bir bölümdü. Yoğun entrikalar olmadan da bir dizinin heyecanlı olabileceğini gösterdi. Ayrıca hayatımızdaki sıradan sayılabilecek durumların kişileri ne kadar sıradışı durumlara taşıyıvereceğini de gösteren bir bölümdü.  Yalnız dizide görsellik anlamında bence bir loşluk sorunu var. Luna loş, evler loş, hep gölgeli. Yani Luna lüks bir yer olduğuna göre aslında ışıl ışıl omasını bekleriz ama değil, hem ofisler hem mağaza loş. Bu konuda bir şey yapılırsa iyi olur.

Bölüm Maral'ın evinde başladı. Benan kaçıp gittikten sonra, Arya kendini odaya kapatmış. Sonra Deniz Arya'yı aradı ve bebeği bildiğini söyledi. Halis'e söylememek, yani sırrını saklamak karşılığında Deniz Arya'dan Maral'ı yönetici vekilliğinden geri almasını istedi.

Arya, Halis'e "Ben gidiyorum, Maral da gidiyor" dedi, Maral hakkında yanılmışım, dedi.  Daha sonra Halis ekibi toplayıp Arya'nın kararını aktarırken Deniz'in bir hali var, zevkten dört köşe.  Neredeyse dersin ki çocuk gibi mutlu oldu. Ve bu mutluluk tuzla buz olacak diye üzülüyor insan neredeyse. Deniz keşke bunlardan değil, daha masum şeylerden mutlu olabilse. Neyse, yine Deniz'in oyunu kendi ayağına dolandı. Bereket Maral'da da entrikalar uzun boylu sürmüyor. Her bölümde bir entrika, bir de Maral'ın onu alt edişiyle bir denge tutturulup dizi tatlılı ekşili bir sofra gibi devam ediyor.  

Halis ani ve sert bir kararla Maral'a 2 yıl sözleşmeli 15 bin TL maaşlı, şoförü makam arabalı ve artık vekâleten falan değil resmen, Luna'nın İstanbul mağazasının yöneticiliği işini teklif etti. Maral'ın basına tanıtılması kokteylini organize etme işi de Deniz'e kaldı.

Maral'la Sarp'ın ilişkilerindeki derinleşme bu olayda kendini gösterdi. Dizinin başlarında Maral Sarp'ın hislerine daha kayıtsızdı, Arya'nın teklifi için çok sevinmiş, Sarp'ın o akşam kafede onu saatlerce beklemiş olduğu aklına bile gelmemişti. Sarp da Maral'dan işini bırakıp kendisini seçmesini beklemişti. Gelinen noktada, yani şimdi ise  ikisinin de önceliği kendisi değil, diğeri oldu. Maral Sarp'a sormadan sözleşmeyi kabul etmedi, Sarp da üzülse de Maral'ı teşvik etti.

Maral bir romantik komedi-gençlik dizisi olarak, çok güzel bir yere, bir sorunsala geldi dayandı. Sana da ayda milyarlar verseler, aynı insan olarak kalır mısın? Maral kalabilecek mi? Sarp serseri motorcu olarak tarzı sadece kılık kıyafet değilmiş demek ki, şaşaalı lüks hayat tarzına kıl oluyormuş, o hayata tavrı varmış. Sarp işte bunu kafasında evirip çeviriyor, Maral'ın ya da ilişkilerinin aynı kalacacağı olası gelmiyor ya da zor geliyor.

Maral'la Sarp arasında bu konuşmalar olurken, Deniz ve Halis arasında da ilginç konuşmalar geçti.  Şol şok şok! Halis meğer Deniz'in Luna'nın başına geçmek istediğini biliyormuş. Açık açık söyledi. "Maral'ı seçince kıyameti koparırsın sanıyordum, ama yapmadın,"  falan filan dedi. Ayrıca "Neden seni değil de Maral'ı seçtiğimi sonra açıklayacağım" dedi. Nedense hemen söylemedi. Neyse, sebep şuymuş: Deniz'i Luna'da değil, evde anne olarak hayal ediyormuş, yani bir bebekleri olsun istiyormuş. Deniz önce sevindi sandım, sonra surat asıldı, Yani kendisi de ne düşüneceğini bilemedi, farklı düşünceler arasında tereddüt etti gibi. Aslında  Deniz tuhaf tepkiler verebiliyor. Bazen "Aile aile" diye tutkulu bir şekilde, çok önem veriyor gibi konuşuyor ama ne Arya'ya, ne Oytun'a bir değer veriyor, hatta ayak altında olmasınlar istiyor. E aile dediği Halis'se niye aklına bir çocukları olsun fikri gelmiyor? Herhalde Deniz için asıl tutku kariyeri ve Luna, "aile" de kavram olarak tutkusu herhalde. "Orada bir hayal var uzakta, gerçekleştirmesek de bizim hayalimiz"


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Maral Bilgileri