Tv yazarları bugün ne yazdı?

binbir 26.4.2018 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

26 Nisan 2018 Perşembe günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Yasak Elma’da her şey çok hızlı gelişti
Oya Doğan

Bir Türk dizisi izliyorsak ana çatışmanın aylarca sürüncemede kalmasına alışıyoruz. Ortada bir sır var ve o sır patlayınca her şey çözülecek.

O nedenle her hafta sanki o sır patlayacakmış gibi bölümler yazılıyor, heyecan doruğa çıkıyor ve sonunda sır patlamıyor. Bu duruma o kadar alıştık ki, Yasak Elma’yı izlerken şaşırıyorum. Çünkü ilk bölümden beri her şey çok hızlı ilerliyor. Mesela pazartesi akşamı ekrana gelen bölüm sanki finale giden bir yolculuk gibiydi.

yazının devamı>>


O diploma nereden?
Mesut Yar

“Ufak Tefek Cinayetler” (Star TV) dizisinde Oya karakteri üniversiteyi yani tıp eğitimini dereceyle bitirmiş bir doktor...
Ancak bir sabah ansızın ortaya çıkan öksürük ve kaşıntıyı alerjiye yoruyor. Neredeyse ciğeri dışarı çıkacak. Ama onun için sorun yok...
Ben kendine hiç dikkat etmeyen bir sürü doktor arkadaşa sahibim. Ama ne olursa olsun başlarına gelen şeyi isabetle tahmin ediyorlar...
Bu Oya kardeşimiz o diploma derecesiyle ve tıp bilgisiyle “zehirlendiğini” anlayamıyor. Buna da “eğitim sistemi böyle azizim” deyip geçelim mi yani?

yazının devamı>>

 

Ne olacak bu cinayet?
Sina Koloğlu

'Ufak Tefek Cinayetler' dizisinin giderek kendini tekrarlama hali, ev ahalisini pek üzdü. Oyuncular, bugüne kadar kendilerine verilen görevi layıkıyla yerine getirdi.
Narin yazılımların, kaba saba format şartlarına uymadığı, bu dizide de kendini gösterdi. Öyle karakter analizi, sürprizler filan düşleyerek, tasarlayarak ilerlemek ne mümkün bu düzende. ‘Ufak Tefek Cinayetler’, işte bu anlamda pes etti.

yazının devamı>>


‘Eşkıya’dan büyük ders
Yüksel Aytuğ

Atv'nin zirvedeki dizisi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın tiryakileri mevzuyu biliyor. 'Hızır'ın karısı 'Meryem', üçüncü çocuğuna hamile kaldı. Ama hastanedeki kontrollerinde görüldü ki, kalbi fena halde tekliyor, günleri sayılı. Ya çocuğu hemen aldırıp kendi hayatını kurtaracak ya da doğurmak uğruna hayatından olacak.br> Yakınları bu durumu 'Hızır Reis'ten sakladılar. Ama bizimkinin bir şekilde haberi oldu.
Bekledik ki hem karısına, hem de kendisinden gerçeği saklayan yakınlarına esip gürleyecek. Ama 'Hızır' öyle yapmadı. Karısına bir şey sezdirmedi.

yazının devamı>>


Senaryolara artık izleyici yön verecek!
Mustafa Doğan

vazgeçilmez bir parçası haline gelen teknolojinin dizileri de etkisi altına alması kaçınılmazdı, öyle de oldu.
‘Çukur’un bu haftaki bölümü sırasında, Axe’ın “Kırdıysak Özür Dileriz” kampanyası kapsamında izleyicilere, “Vartolu, Yamaç, Cemil ve Metin’den kim partnerinden özür dilesin?” diye soruldu.
Smart TV ve sosyal medya üzerinden yapılan oylamada en çok oyu Vartolu ile Yamaç aldı ve ikili partnerlerinden özür diledi.

yazının devamı>>


Cumali gitti, takım dirildi
Ali Eyüboğlu

10 Şubat’ta başlayan ‘Survivor’a 10 haftada 15 yarışmacı veda etti. ‘Gönüllüler’den adaya veda eden yarışmacı sayısı 11, ‘Ünlüler’den (Allstar) ise dört kişi gitti… Yarışmacılardan birkaçı sakatlık veya ada şartlarına uyum sağlayamadığı için ayrıldı, diğerleriyse SMS oylamasıyla elendi. ‘Allstar’dan Nagihan, gönüllü olarak ‘Gönüllüler’e geçmesine rağmen takımın mağlubiyet serisi devam edince, Acun Ilıcalı duruma el koydu.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Bilgileri