Nuran ve Efsun, Bahar'ı kışa çevirdiler

Uzunçorap 23.3.2015 O Hayat Benim
O Hayat Benim

İki haftadır başka dizileri tercih ettiğim için O Hayat Benim'i izleyememiştim, Şu birkaç gün eksik bölümleri, sonra da 47. bölümü peşpeşe izleyip arayı kapattım. Neden izleyememiştim: Bir kere dizide sürekli bağırma çağırma var. Dizinin en uysalı, en yumuşak huylusu Bahar bile haksız gördüğü şeylere hemen bağırıyor ve bir de kalın perdeden bağırıyor ki, sanki insanın kulak zarları inceliyor. Aslında bu bölümü izlerken düşündüm, Bahar'ın yumuşak huyluluğu da kalmadı artık. 47 bölümde azar azar eridi. Bu bölüm geri dönüşlerle ilk bölümden parçalar gösterirken hatırladım. Nerede o sessiz, alttan alan Bahar, nerede şimdi annesine, Efsun'a, istediğine atarlanabilen, öfkeli ve kırılmış Bahar. Nuran ve Efsun Bahar'ı da kışa çevirdiler, 

Bu Bölüm Neler Oldu?
Neyse, bölümde önemli gelişmeler oldu. Hemen özetleyelim: Bahar halasına Salih'in söyledikleirini sordu ve Mücella da doğruladı. Bahar bunun üzerine Nuran'ın Sofrası'nın açılış alanına gitti ve tüm davetlileri kovarak ailesiyle yüzleşti. Nuran'a kalsa yine inkar itirazla Bahar'ı savuşturacaklardı fakat İlyas daha fazla dayanamadı ve gerçeği açıkladılar. Bahar ailesiyle kendisinden saklanan gerçeklerin hesabını sorarken, Atahanlar hastanede Edibe Atahan için biraraya geldiler. Edibe Atahan beyin kanaması geçirmişti ve kurtarılamadı. Bahar Yusuf Ağa'nın şu anda nerede gömülü olduğunu da öğrendi. Tüm bölüm Hasret, Mehmet Emir ve polis arasında gezse de hiçbirine gerçeği söyleyemedi.

İlyas'a kıyamayıp ihbar edemese de bu duruma ortak olmamak için evi ve ailesini terk etti. Zaten Ateş'e de nişan yüzüğünü geri vermişti. Tekbaşına sokaklarda dolaşırken bayıldı. İsmail Komiser tarafından bulundu. Bu arada Bahar'ın evi terketmesinden dolayı vicdan azabı yaşayan İlyas handa daha açılışını yapıp siftah yapamadıkları Nuran'ın Sofraası lokantalarını kendisini de içeri kilitleyip ateşe verdi. Bölüm de böyle bitti.
Kayıt dışı:
Bölümün sonlarına doğru Nuran esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Hatta Mücella da dedi, şu annen nerde bunca olay olurken, diye. Acaba Yeşim Ceren Bozoğlu'nun twitterdan diziden ayrıldığı açıklaması öncesindeki sahneler miydi onlar, belki ipler gergindi ve onsuz oynadılar. Bir anormallik vardı çünkü. Kadın nerede ne yapıyor, belli değil.

Bölümde en Çok Nereleri Beğendim?
Bahar, Nuran'ın Sofrasının önünde bağırırıken, Efsun'un o hafif kayıtsız hafif de kafa tutar dinleyişindeki dozu, Ceren Moray'ın oyunculuğunu yani, beğendim. Ateş'in en son, Atahanların evine gidip, Mehmet Emir'e "Elimi omzunuza koyup, 'Abi başın sağolsun' demek isterdim" dediği sahneyi, içtenlik dostluk anlamında beğendim. İki güzel insan, koşulların getirdiği sonuçlar yüzünden birbirlerine karşı savaşıyorlar. Bir bakıma ikisi de haklı. İsmail'in polis olarak geldiği yerde Bahar'a karşı tanışı olarak insanca, dostça yaklaşımını beğendim. Yani İsmail görevine bağlılıkla, azimle gerçeği ortaya çıkarmaya çalışıyor ama bunu kişileri incitmeden yapmaya da özen gösteren bir tutumu var.


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm O Hayat Benim Bilgileri