Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 30.10.2018 Aşk ve Mavi
Aşk ve Mavi

Gazetelerin televizyon yazarları,  30 Ekim 2018 Salı günü köşelerinde ne yazdı?
 

İki veda, iki teşekkür
Yüksel Aytuğ

'Aşk ve Mavi'de geçen hafta son derece dramatik bir bölüm vardı. Emrah Erdoğan'ın canlandırdığı 'Ali' karakteri, ağabeyi 'Cemal' ile kavga ederken düşüp kafasını taşa vurdu ve oracıkta hayatını kaybetti. Emrah, böylelikle diziye veda etmiş oldu.

Emrah'ın kemik bir izleyicisi var. Filmleri, dizileri bu yüzden iyi iş yapıyor. Bu kez de 'Aşk ve Mavi'yi sırtlayıp götürdü. Sayesinde biz de bu sütunlarda diziyle ilgili pek çok yazı kaleme alma fırsatı bulduk. Emrah, görevini en iyi şekilde yerine getirip bayrağı Keremcem'e devretti.

Emrah'a 'hizmeti' için içtenlikle teşekkür ederken, dizi ekibine de naçizane bir önerim olacak: Keremcem'in izleyici profili Emrah'tan çok farklı. Hikayeyi yeniden dizayn ederken bu nüansı ihmal ederseniz, Emrah'ın bıraktığı boşluğu doldurmakta güçlük çekebilirsiniz. Demedi demeyin.

yazının devamı>>


Türk-Meksika dizi savaşıı
Sina Koloğlu

İspanya’da iş öyle bir duruma geldi ki, Türk dizisiyle, Meksika yapımı kapıştı. Bir yerde, Türk dizileriyle, Latin projeleri arasındaki gizli rekabetin ortaya çıkışı oldu.

Öyle bir durum oldu ki!
İspanya’nın yeni gözdesi Türk dizileri... Bizim yapımlar, ‘telenovela’ kategorisinden işlem görüyor. Eh bu alanın yıllardır sahibi Latin ülkeleri. ‘Nerede patlayacak?’ diye bekliyordum, İspanya’dan geldi. Ülkenin önemli medya topluluğu Mediaset, 23 Ekim’de ‘Kara Sevda’ dizisinin yayınına başladı. Hem de beş kanalında aynı anda birden...

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Aşk ve Mavi Bilgileri