Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 28.10.2018 Sen Anlat Karadeniz
Sen Anlat Karadeniz

Gazetelerin televizyon yazarları,  5 Eylül 2018 Çarşamba günü köşelerinde ne yazdı?
 

Sen Anlat Karadeniz dizisinin başarı sırrı ne?
Ali Eyüboğlu

Trabzon’da çekilen ‘Sen Anlat Karadeniz’in setine ilk gittiğimde, 2018’in ilk ayıydı ve dizi henüz ATV’de başlamamıştı. Seti ikinci ziyaret edişim, 27’nci bölümün yayınlanacağı güne denk geldi.

Vakfıkebir Sinanlı Köyü’ndeki sette, 29’uncu bölümün çekimleri yapılıyordu.
Ekibe bu sezon katılan yönetmen Veli Çelik, içeride Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlu’nun çekimlerini yaparken, bahçede dizinin patronu Osman Sınav’la sohbet ettim.
‘Sen Anlat Karadeniz’in ilk çekimlerini beğenmeyince üç oyuncuyu değiştirip, birinci bölümü yeniden çekerek 750 bin TL’yi çöpe atan Sınav, dizinin reyting başarısının altında yatan sırrı şöyle özetledi:
“Kanal, üçüncü bölümün senaryosunu onayladığı gün arkadaşları aradım. "

yazının devamı>>


Ha gayret, 500 olacak!
Sina Koloğlu

Kanal D’nin fenomen dizisi ‘Arka Sokaklar’, 492’nci bölüme geldi. 500 hanesini yazmaya sekiz bölüm kaldı. Kendi kendisiyle yarışan bir proje...

İlginç sorular seçildi
Buket Aydın’ın sunduğu ‘40’ programının bu haftaki konuğu Muharrem İnce’ydi. Sorular iğneli, cevaplar beklendiği gibi, reyting de tatminkârdı. ‘Mesela, “Hangi soru?” diyecek olursunuz diye not almışım, şöyle: “Koltuk kavgası, memleket sevdasının önüne mi geçiyor?”

yazının devamı>>Helal olsun Diyarbakırlı gençlere
Yüksel Aytuğ

Mehmet Yaşa'yı bu köşenin müdavimleri artık yakından tanıyor. Diyarbakırlı bir sinema aşığı... Tüm ideali, kısıtlı olanaklarla çektiği filmleri Türkiye'ye, daha sonra da dünyaya tanıtmak.
Ama ondan daha kutsal bir görevi daha var: Diyarbakır'da işsiz güçsüz halde sokakta dolaşan amaçsız gençleri sinemacı yapmak...
Mehmet Yaşa'nın ilk amatör film denemesine internet ortamında rastlamıştım. Sonra konuştum, derdini anladım, size de anlatmak için bu köşede üç yazı yazdım. Son olarak Diyarbakır seyahatimde havaalanında karşılaşıp muhabbet ettik. "Abi yeni bir film üzerinde çalışıyorum.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Sen Anlat Karadeniz Bilgileri