Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 25.10.2018 Kadın
Kadın

Gazetelerin televizyon yazarları,  25 Ekim 2018 Perşembe günü köşelerinde ne yazdı?
 

Kadın’ın rejisine büyük alkış
Oya Doğan

Salı akşamı Kadın dizisi kalbime bir tornavida sokup çevirip durmuş gibi hissediyorum. Çünkü çarşamba sabahında da acı hala yerinde duruyordu. O kadar çok ağladım ki, gözümde bir damla yaş kalmadı.

Zaten sonunda da ağlamaktan bitap düşüp uyuyakalmışım. Ağlamak bir kıstas değil ama bu işte duygu anlatımının doğru olduğunu gösteriyor. Duygulara senaristin, oyuncunun ve yönetmenin doğru zamanda bastığını ve seyirciye geçtiğini gösteriyor. Sarp sonunda çocuklarına kavuştu. İşte o anda Nisan’ı canlandıran Kübra Süzgün o kadar gerçekti ki, zaten bizi kendimizden geçiren onun gözlerinde biriken yaşlar oldu. Bu işin senaryosuna ve oyunculuklarına diyecek bir şey yok ama bence en büyük övgüyü yönetmen Nadim Güç ve ekibi hak ediyor.

yazının devamı>>


Yazık olacak!
Sina Koloğlu

Ev ahalisi, ‘Ufak Tefek Cinayetler’le ‘Koca Koca Yalanlar’ arasında gidip geldi. Peki izleyici kitlesi benzer bu iki dizinin, seyredilme durumları nasıl? Geçtiğimiz hafta total izleyicide (ki onların pek ilgi alanına girmiyor!) ‘Ufak Tefek Cinayetler’ yüzde 3.33 ile 10’ncu sırada yer aldı. ‘Koca Koca Yalanlar’ ise yüzde 2.04 ile 22’nci oldu. AB’de durum nasıldı? ‘Ufak Tefek Cinayetler’ yüzde 5.26 ile beşinci sıradaydı. ‘Koca Koca Yalanlar’ yüzde 1. 67 ile 18’inci... Yani ‘Koca Koca Yalanlar’ kaybeden oluyor. Yazık değil mi? Komedi az yapılıyor ve bu kalitede olanı da nadir geliyor.

yazının devamı>> 

 

‘Eşkıya’dan Suudiler’e anlamlı mesaj
Yüksel Aytuğ

'Hızır Reis'in sözde dostlarından 'Ateş', İsrail ajanı 'Muzi' ile iş birliği yaparak Türk İstihbaratı'nın başındaki 'Davut Bey'i evinde öldürmüştü. 'Hızır'ın ekibindeki 'Enişte' olayı analiz ederken, "Cemal Kaşıkçı konsoloslukta çıkan bir arbedede öldü" gibi saçmasapan bir açıklama ile dünya kamuoyunu uyutmaya çalışan Suudi Arabistan'a mesaj vermekten de geri durmadı:
"Hadi üç kurşunu anladım da, adamın kafasına sopayla vurmak ne ya! Tam 'MOSSAD yapmıştır' diyecektim ama işin içine sopa girince adi bir cinayet gibi duruyor... Yoksa Suudiler mi yaptı?" Bu arada salı gecesi ekrana gelen bölüm, bitmeyen aksiyonu ve müthiş sürprizleri ile 'Eşkıya'nın son zamanlarda ekrana gelen en iyi bölümüydü.

yazının devamı>>


'O Ses'i taklit eden yetenekli çocuklar
Ali Eyüboğlu

Önceleri ‘Survivor’ı taklit ediyorlardı. İlkel parkurlarla yarışıp, kimi zaman, sponsor yerine koydukları annelerin, ablaların hazırladığı ekmek, peynir, kimi zaman yumurta ve domates ödüllerini kazanıyorlardı. Biri sakatlandığında, ‘Survivor’ın doktoru Metin Kuş’u oynayan çocuk, elinde kovayla yarışmacının başında bitiyordu. En süper ödülleri özel limuzinlerle Amerika turuydu. Tabii hayaller öyle, ama gerçek oturdukları el arabalarıyla tarlada gezintiydi.

Aynı ekip, bu sefer işi daha da ilerletti. Her biri iyi ezberlediği rolünün hakkını verdi. Taşlık bir arazide ‘O Ses’ adaylarının karşısında plastik sandalyelerde oturan jüri üyeleri. Yarışmacıyı beğenen jüri, büyük kayanın üstündeki kırmızı taşa basınca, iki görevli gelip çeviriyor sandalyesini...

Son günlerde sosyal medyada en çok paylaşılan bu videodaki çocuklar, sonunda Acun Ilıcalı’nın bile dikkatini çekmeyi başardı.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Kadın Bilgileri