Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 23.10.2018 Gülperi
Gülperi

Gazetelerin televizyon yazarları,  23 Ekim 2018 Salı günü köşelerinde ne yazdı?
 

'Müslüm' izleyeni ağlattı
Ali Eyüboğlu

26 Ekim’de vizyona girecek ‘Müslüm’ filmini Türkiye’den 8 bin kilometre uzakta izledim. Güney Koreli CGV Entertainment’in davetlisi olarak bir grup gazeteciyle birlikte Seul’deydik.

Timuçin Esen’in Müslüm Gürses’i, Zerrin Tekindor’un Muhterem Nur’u müthiş performanslarla canlandırdığı projenin Seul’de izlememizin sebebi şu: Çünkü 16 milyon TL’ye mal olan filmin 12 milyon TL’sini Dijital Yapım Evi, 4 milyon TL’sini ise CGV karşıladı.

Can Ulkay ile Ketche’nin yönettiği, Gürses’in hayat öyküsünün izleyen herkesi ağlattığını söylemeliyim. Sevenlerinin her şeyini bildiği Müslüm Gürses’in hayat öyküsünden insanların sinemaya çekecek bir film çıkmayacağını sanıyordum. Filmi izleyince Müslüm Baba’nın bilmediğimiz birçok yönünün olduğunu gördüm.

yazının devamı>>


Emir kendini ispatlayacak
Sina Koloğlu

Uzun bir ara verdi çocuk oyuncu Emir Berke Zincidi. Osman rolüyle hani derler ya, “Kalplerde taht kurdu” öyleydi. Sonra ‘yanlış bir imaj’ hali ile ‘şımarık çocuk’ oluverdi. Sanırım bunda ailenin de rolü vardı. Mesela ‘Ev aldık’ diye haberler yapılmıştı... Bugün 13 yaşında ve Kanal D’de ‘İkizler Memo -Can’ başrolde... İki farklı role can verecek. Bir yerde, ‘Ben oyuncuyum ve iyi oynarım’ ispatı olacak.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Gülperi Bilgileri