Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 7.9.2018 Kızım
Kızım

Gazetelerin televizyon yazarları, 7 Ekim 2018 Pazar günü köşelerinde ne yazdı?

 

Cuma akşamı dengeler değişiyor
Oya Doğan

Televizyon ekranının her günü zor ama cuma sanki bambaşka bir rekabet yaşanıyor. Kanal D Arka Sokaklar dizisiyle Tüm Kişiler’de zirveyi asla hiçbir yapıma bırakmıyor.

Atv Aşk ve Mavi, Show Gülperi, Star İstanbullu Gelin, TV8 Kızım dizileriyle kadın izleyiciyi kazanmaya çalışıyor. TRT 1 Payitaht Abdülhamit dizisiyle alternatif oluşturuyor. Sonuçlar gösteriyor ki, Kızım cumaya hızlı bir giriş yaptı. Hem Tüm Kişiler, hem de AB’de ikinciliğe oturdu. İstanbullu Gelin’i geçen hafta yerinden edip zirveye yerleşmişti ama bu hafta ikinciliğe geriledi. Bu rekabet devam eder. Gülperi ilk 5’te kalmayı sürdürüyor. Bence yükselme potansiyeli yüksek bir iş, tabii dünyaya inandırma meselesine daha çok yüklenilmesi gerekiyor.

yazının devamı>>


 

 

Bu diziler hep ceza yer
Sina Koloğlu

Dizilere ‘21.30’ cezası geldi.

‘Çukur’, ‘Söz’ ve ‘Avlu’, şiddet içerikli sahne ve diyalogların, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek nitelikte olduğu ve yayınlanması yasaklanan 21.30’da ekrana geldiği’ gerekçesiyle RTÜK’ten ceza aldı.

Bu tarz görüntülerin gece yarısından sonra yayınlanabileceği kanunda ifade ediliyor. ‘Gülperi’ dizisinde ise kadına tecavüz sahnesinin, yine aynı zaman dilimi içinde yayınlandığı tespit edilmiş. Keza, ‘Söz’ de şiddet sahnelerinden ceza almış aynı gerekçeyle... Unutmadan, bu projeler, gündüz saatlerinde ‘flulaştırma’ yapılmadan tekrarları yayınlanmış, onlar da cezanın tuzu biberi olmuş.

yazının devamı>


Paylaş

 

Tüm Kızım Bilgileri