Serçe Sarayı'nda Ali Rıza'nın Hikayesi

Uzunçorap 13.3.2015 Serçe Sarayı
Serçe Sarayı

Serçe Sarayı bu hafta maç sebebiyle normal saatinde değil, 22.00'de yayınlandı. Bu da reytingindeki düşmenin sebebi olabilir. Tabii başka sebepleri de olabilir. Bana göre ilk bölüm daha zengindi, daha gösterişliydi, daha çok karakterin yan hikayesi vardı, daha doğrusu hikâyeleri umut vadeden yan karakterler daha çoktu. Yine bu bölüm meyhanedeki/restorandaki taksicilerin kendi aralarındaki muhabbet azdı,
Kadir az göründü (dakika dakika hesaplamadım ama öyle algıladım). Hadi bakalım 3. bölüm, beklentimiz sende diyerek, bu bölümün detaylarına giriyoruz.

Serçe'nin hikâyesi dramdı, Kadir'in de dramdı, Ali Rıza'nın hikâyesi eksikti, o da dramdan girdi, tam oldu! Dizideki komedi dengesini müzikler ve Aliye, Mahir, Süla, Nermin ve Çıtçıt sağlama görevindeler sanıyorum ama dizinin dramı ağır; geçim sıkıntısı, namus baskısı, ergenlik problemleri,  şimdi Tolga'nın hastalığı işlenirken bu komedi unsularına geçiş çok hızlı oluyor ve dengelemiyor. Romantizm de az. Serçe ile Kadir'i gören eskiden bir ilişki içinde olduklarını sanmaz. Mert Fırat'ı taksici Kadir rolüne yakıştırdım, sahnelerini keyifle izliyorum, başta da yazdığım gibi bu bölüm sahnesi, diyaloğu, olayı azdı. 

Bu bölümde kısmen aydınlansa da bazı gizemler devam etti. Kadir'in geçmişte Serçe'ye yamuk yaptığını anladık. Serçe'ye "Pişmanım" dedi, babası Memduh'a senin yüzünden vaktiyle Serçe'den ayrıldım, dedi. Fakat halâ bilmiyoruz, nasıl yarı yolda bıraktı Serçe'yi? Bakalım 3. bölümde öğrenilecek mi. Sonra, önce Serçe'nin evine gelen ve Ramazan'ı soran, sonra gidip Zerrin'in evini gözetleyen ne idüğü belirsiz adam sözkonusu. Dizinin 2. bölüm özetine göre, bu adam Kadir'in dikkatini çekecekti, evet çekti ama ancak özet kadar oldu dizideki gelişme. Hani bunun devamı? Tahminen bu adam Zerrin'e telefon eden, çocuğunu bırakarak uğruna kaçtığı adam olacak.  

Bu hikaye bir yere varacak mı, yoksa sadece Berk'le mi yolumuza devam edeceğiz, cevabı önümüzdeki bölümlerde. Yeni gizemler ortaya çıktı. Ali Rıza'nın kardeşi Tolga'nın Sinem'e nasıl zarar verebileceğinden korkuyor? Tolga geçmişte hangi problemlere sebep olmuş?

Dizinin 2. Bölüm özetinde "Serçe bir yandan bu dertlerle boğuşurken, öte yandan kendisine sürpriz bir şekilde açılan pırıltılı dünyanın kapısından da içeri girer." yazıyordu, fakat bu pırılıtılı dünyaya dair bu bölümde herhangi bir şey görmedik. Maral'la mı karıştı diye aklıma geliyor.  Belk dei bu bahsedilen olay 2. bölümdeydi, sonra 3. bölüme bırakıldı. İzlenip görülecek.  


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Serçe Sarayı Bilgileri