Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 2.10.2018 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Gazetelerin televizyon yazarları,  2 Ekim 2018 Salı günü köşelerinde ne yazdı?
 

EDHO Emparyalizme karşı
Sina Koloğlu

‘Eşkıya Dünya Hükümdar Olmaz’da (EDHO) Emperyalizm ve ABD karşıtlığı ülkemizde had safhada... 68 kuşağı bile bu kadar olmamıştı! Masanın başında toplanınca, mesajlar arka arkaya geliyor. Nitekim masadakiler, yeni sezonda ABD’yle olan ilişkilerin bir özetini yaptı.

Bu masaya yan bakanın...
Ünal: “Bu kadar büyük işler başaran ailelerin bir araya geldiklerinde dünyanın hiçbir kuvvetinin karşısında dayanamayacağı fikri çok önemli” dedi. Silah ticareti, pırlanta, petrol, maden ve bavul ticareti var. Bizimkiler, Avrupa ve Rusya var masada... Eh bir de eski CIA çalışanı George da gelmiş.

yazının devamı>>


Bugünün gençleri Çanakkale Savaşı’nda olsaydı
Yüksel Aytuğ

Bir düşünün... En büyük sosyal aktiviteleri Instagram, en önemli idealleri bilgisayar oyununda seviye atlamak olan, gerçek hayatın kaygı ve endişelerinden kaçmak için bir odaya kapanıp sanal gerçekliğe sığınmayı tercih eden bazı günümüz gençleri, 1915'te Çanakkale Savaşı'nın ortasına düşselerdi ne olurdu?

19 Ekim'de vizyona girecek 'Keşif:
Çanakkale' filminin yapımcı, senarist ve yönetmeni bir araya gelip buna kafa yormuşlar ve ortaya gerçekten de ilginç bir film çıkmış.
'Keşif', kişiyi bir keşif yolculuğuna sokan gizemli bir sanal uygulamadır. Çünkü bu sıra dışı uygulamaya göre;
'Her keşif kişinin kendinde biter.' Onu gizemli kılan nokta ise kişilerin onu seçmesi değil, uygulamanın kendini keşfetmeye ihtiyacı olanları seçmesidir.

yazının devamı>>


 

 

25. Adana Film Festivali kime ne kadar para verdi?
Ali Eyüboğlu

Sıla’nın izdihama yol açan açık hava konseriyle açılışını yapan 25’inci Adana Uluslararası Film Festivali’nin bütçesini, belediyenin bu bütçeden şarkıcılar ve sunuculara ne kadar ödeme yaptığını öğrendim. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, açılış ve kapanış törenini naklen yayınlayan, festivalde yaptığı söyleşileri ekrana getiren NTV’ye yaptığı ödeme, 200 bin TL.

Bütçesi 10 milyon TL olan festivalden şarkıcılara yapılan ödemelerse şöyle:
- Sıla: 250 bin TL
- Sertab Erener: 150 bin TL
- Ziynet Sali: 70 bin TL
- Ali-Aysun Kocatepe: 25 bin TL.

Behzat ve Süheyl Uygur kardeşler, ‘Yeşilçam Sahne’ adlı gösteriyi sergileyeceklerdi festival kapsamında. Belediyeyle 25 bin TL’ye anlaşan tiyatrocular, gösteriden önce paralarını alamadığı için Adana’ya gelmedi.


yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Bilgileri