Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 29.9.2018 Söz
Söz

Gazetelerin televizyon yazarları,  29 Eylül 2018 Cumartesi günü köşelerinde ne yazdı?
 

Söz dizisi için uyarılar
Yüksel Aytuğ

Okurumuz Bayram Altuntoprak, dağı taşı terk edip büyük kentlere taşınan 'Söz' dizisiyle ilgili eleştirilerde bulunmuş: "Başlangıçta bir problem görünmüyor ama dizinin evrileceği yer sıkıntılı olabilir. 'İsimsizler' dizisinin başına gelenler buna da olabilir. 'İsimsizler'i doğudan getirdiler, plazaya tıktılar; 'Kurtlar Vadisi' çakmasına döndü, tıkandı ve bitti.

O zaman da size yazmış, 'Yanlış yaptılar' demiştim. 'Söz' dizisinde de senaryo değişti. İnşallah kahramanları plazalara tıkmazlar. Çünkü artık 'Kurtlar Vadisi: Pusu' çakmalarından yorulduk. Özel Kuvvetler dediğin dağda olur.

yazının devamı>>


 

 

7 bin cast ajansı var
Sina Koloğlu

CNN Türk’te Yargıtay’ın ‘figüran işçidir’ kararı üzerine bir haber ekrandaydı. Cast ajansı sahibi Caner Gül konuşuyordu. Gül, “7 binin üzerinde cast ajansı var. Yaklaşık 700 bin genç, oyuncu olmak için başvuru yapıyor” dedi. Ne o kadar kişi oyuncu olabiliyor ne de bu kadar çok cast ajansı ‘gerçek ajans’ olarak çalışıyor. Bir nevi masaj salonu kıvamı!

‘Merdiven altı kurslar var’
Caner Bey, şöyle devam etti: “İş çığrından çıkmış. Özel üniversitelerde ciddi anlamda oyunculuk bölümleri açılıyor. Merdiven altı eğitim kursları var. Kurslar almış başını gidiyor. Genç insanlar, ‘oyuncu olacağım’ diye hayatlarını heba ediyor. Genetik bölümü okumuş, ‘oyuncu olacağım’ diye geliyor.”


Paylaş

 

Tüm Söz Bilgileri