Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 26.9.2018 Aşk ve Mavi
Aşk ve Mavi

Gazetelerin televizyon yazarları,  5 Eylül 2018 Çarşamba günü köşelerinde ne yazdı?
 

İsmi değişti görücüye çıktı
Yüksel Aytuğ

Atv'deki 'Aşk ve Mavi'; izleyicinin, dönüşünü büyük bir merakla beklediği dizilerden biriydi. Çünkü sezon finalinde, neredeyse tüm ana karakterler hastanelik olmuş, ölümle pençeleşiyordu. 'Ali', beyin ameliyatı oluyordu.

Küçük kardeşi, karısı ve baldızının bulunduğu otomobil takla atıp şarampole yuvarlanmış, yaralılar yola saçılmıştı. Ağabeyi 'Cemal' ise 'Hasibe' tarafından iki kurşunla vurulmuştu. Ne yalan söyleyeyim; iki sezondur büyük ilgiyle izlediğim diziden kim ayrılsa içim burulurdu.

yazının devamı>>ABD'nin 'ırkçı' ekran yüzü/span>
Sina Koloğlu

... Son örnek Mısır kökenli Amerikalı oyuncu Rami Malek... Bir güvenlik şirketinde mühendisi oynadığı rolüyle ‘Mr Robot’, USA Network kanalında gösteriliyor. Araştırmayı Biola Üniversitesi öğretim üyelerinden Nancy Wang Yuen gerçekleştirmiş. Bu üniversite özel... Los Angeles’ın 26 km. uzağında bulunuyor ve kuruluş tarihi 1908...Sanırım bu sadece ABD’de de değil, Batılı dizilerde de benzer örnekler var. Bizim yapımlarda da zaman zaman Amerikalı ve Rus karakterlerin hangi işlerle meşgul olduğunu izliyoruz.

‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da ajan Suzi Meryem Uzerli, ‘Savaşçı’da da Pia, Alma Terziç mesela...

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Aşk ve Mavi Bilgileri