Gazetelerin televizyon yazarları Kızım için ne yazdı?

1001 Dizi 24.9.2018 Kızım
Kızım

Gazetelerin televizyon yazarları, TV8'in yeni dizisi 'Kızım' hakkında ne söylediler?

Kızım doğru duygulara basarsa yükselir
Oya Doğan

Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Beren Gökyıldız ve Serhat Teoman’ın başrollerini paylaştığı, TV8’in yeni dizisi Kızım çarşamba akşamı ilk bölümüyle görücüye çıktı. Tanıtımlarında vaat ettiği baba-kız dünyasını ilk bölümünde seyirciye sundu.

Buğra Gülsoy ve Beren Gökyıldız’ın performansları harikaydı. Ama ilk bölümde neredeyse dört kişi arasında geçen bir dizi izlediğimiz için bana fazla geldi. Yani 130 dakikadan uzun dizi yapıyorsanız, olay değil duygu anlatıyorsanız ya duygu sağma meselesini abartacaksınız ya da daha fazla oyuncuyla olay dağılımı yapacaksınız. Aksi taktirde ilk 70 dakikadan sonra kendini tekrar ettiğini hissetmeye başlıyorsunuz. Kızım şansı yüksek, konusu güzel, doğru duygulara basarsa kendi izleyici kitlesini oluşturabilecek bir dizi...

yazının devamı>>


Navigasyon gibi maşallah
Mesut Yar

Küçücük bir kızın eline koca bavulu ve adres yazılı kağıdı alıp toplu taşımaları kullanarak tanımadığı bir adamı arayıp bulması, yetmedi bir de kartvizite bakıp veterineri bulması biraz saçma değil mi? Bu kız çocuğu İstanbul toplu taşıma ağını nasıl bu kadar başarılı kullanıyor?

Hadi onu kullandı, bir kez gördüğü yolları bile tarif edebiliyor... Siz kızı “akıllı bir afacan yapacağız” derken, bildiğin “yolların fatihi” yapmışsınız. Nerdeyse kız sırtına “Bizi yollar değil, yıllar yıprattı” diye yazı asacak! (Teşekkürler Nalan Arslan)

yazının devamı>>


 

 

 

Yeni Ayşecik
Sina Koloğlu

Bizim zamanımızda Ayşecik vardı. 60’lı yıllarda pek sevilirdi. Yazlık sinemaya giderdik. Nezire yengem ve İzzettin amcamla ellerde çekirdekler, koltuk altında yastıklar, Kadıköy Selamiçeşme’de... Bugünün Beren Gökyıldız’ı da öyle işte. Bir sevildi mi bu küçük oyuncular, o zamanlar filmleri, şimdi de dizileri tutuyor. TV8’in az ama öz dizilerinden ‘Kızım’, kanalın ‘Sadece Acun programları izlenir’ tabusunu yıkacak gibi görünüyor. Unutmadan ‘Yemekteyiz’ var aslında, bunu kıran.

Buğra Gülsoy, baba rolünde. Yüz hatları o kadar yumuşak ki, gaddar bir baba olmaz. Şahsen bu ikili, iyi iş çıkartacak gibi görünüyor. Tugay Mercan (Uğur) da mesela gayet uyumlu olmuş. ‘Oyuncu seçimi’ yerinde, temiz bir iş ‘Kızım’... Umarım, sündürmeden de bitirirler.

yazının devamı>>


Yeni Ayşecik orada dururken
Yüksel Aytuğ

Herkes gibi ben de bu kıza bayılıyorum. Onu bu köşede çokça misafir ettim. Adı, Beren Gökyıldız. 8-9 yaşında, doğuştan oyunculuk yeteneğiyle donatılmış bir harika çocuk. Onu övmeye çekinmiyorum. Çünkü öyle kuvvetli bir alt yapısı, o kadar sağlam bir aile terbiyesi var; ki, şımarmayacağına, erken şöhretin rüzgarıyla savrulmayacağına adım gibi eminim.

Beren'i son olarak tv8'in yeni dizisi 'Kızım'da yine ağzım hayranlıktan bir karış açık halde izledim. Sonradan kavuştuğu genç babasına babalığın erdemlerini öğreten minik kız 'Öykü' karakteriyle belli ki yine pek çok gönlü fethedecek. Hele ki benim gibi yeni kız babalarına kıyı feneri olacak.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Kızım Bilgileri