Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 23.9.2018 İstanbullu Gelin
İstanbullu Gelin

Gazetelerin televizyon yazarları,  23 Eylül 2018 Pazar günü köşelerinde ne yazdı?
 

İstanbullu Gelin sinir bozucu bir açılış yaptı
Oya Doğan

Uzun zamandır İstanbullu Gelin’in yeni sezonu başlasın diye bekliyordum. Sonunda beklenen gün gelip çattı. Boran Ailesi’ne ne olduğunu izlemek için ekran karşısına geçtik. Süreyya’nın öldüğünü, Esma Sultan’ı öldürdüğünü öğrendiğimiz ve kızı Yaz’ın ondan ne kadar nefret ettiğini gördüğümüz bir sahneyle başladı sezon.

Ne yalan söyleyeyim dumur oldum. Gayet sinir bozucu bir açılıştı. Bölüm boyunca da yukarıdan aşağıya düşen ve yardımcılarının Ayvalık’taki evine yerleşen Boranlar’ın yukarıya tırmanma çabasını izledik. Öyle büyük olaylar yoktu bölümde... Ama içinde bulundukları durumda değişip, dönüşen karakterleri tanıdık.

Yazının devamı>>

 

 

Kadro 35 kişi olmuş bile
Mesut Yar

Ahmet Kural ile Murat Cemcir’i ekranda yeniden bir araya getirecek dizide işler hızlanmış. Ana kadro 35 kişiye varmış bile... Hepsi de birbirinden değerli hepsi de ikilinin daha önceki işlerinde tam kadro sırıtmayan sağlam oyuncular. Kimler olduğunu az çok anladınız...

Burak Satıbol, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Sadi Celil Cengiz benim duyduğum isimler. Başka isimler için senarist/yönetmen Selçuk Aydemir’in kemik kadrosuna göz atmak yeterli. Neyse, yeniden güldürecek bir iş çok yakında ekranda olacak. Gülmeyi özleyenlere duyurulur!

yazının devamı>>Dizide yerli ‘Dr. Pol’!
Sina Koloğlu

TV 8’de ‘Kızım’ dizisinde Candan karakteri (Leyla Lydia Tuğutlu) veteriner... Bir nevi, ‘Dr. Pol’un yerli hali... Yapımda, buzağı doğumu yaptırıyor. Ev ahalisi, “Böyle bir olayı gerçekleştirdiği havası yok. Neden iddialı karakterlerde ısrar edilir? Mecbur değiller.

O zaman gerçeğine yakın doğum sahnesi yapacaksın. Olmuyorsa da, zorlama” dedi.

yazının devamı>>


 

 

'Yasak Elma' 700 bin seyircisini kaybetti
Ali Eyüboğlu

Medyapım’ın FOX’a çektiği dizi, yaz tatiline girmeden, yani ‘taciz’le gündeme gelmeden önce durum neydi? Yargı, taciz iddiası konusunda son sözünü söylemedi, peki seyirci ‘Yasak Elma’ için ne dedi diye merak edip, projenin, ’sezon finali’ de dahil olmak üzere, son bir aylık reytinglerini çıkardım.

Dizinin ‘taciz’le gündeme gelmeden önce, ‘Tüm Seyirciler’ grubunda reyting ortalaması 6.30’du, eylülde yapımın reyting ortalaması 5.08’e düştü. Bu da demektir ki, ‘Yasak Elma’ya ‘taciz’le gündem oluşturması yaramadı. Yeni sezonun ilk iki hafta verilerine göre dizi, mevcut seyircisinden yaklaşık 700 bin kişiyi kaybetti.

yazının devamı >>


Paylaş

 

Tüm İstanbullu Gelin Bilgileri