Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 22.9.2018 Kızım
Kızım

Gazetelerin televizyon yazarları,  5 Eylül 2018 Çarşamba günü köşelerinde ne yazdı?
 

Kızım doğru duygulara basarsa yükselir
Oya Doğan

Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Beren Gökyıldız ve Serhat Teoman’ın başrollerini paylaştığı, TV8’in yeni dizisi Kızım çarşamba akşamı ilk bölümüyle görücüye çıktı. Tanıtımlarında vaat ettiği baba-kız dünyasını ilk bölümünde seyirciye sundu.

Buğra Gülsoy ve Beren Gökyıldız’ın performansları harikaydı. Ama ilk bölümde neredeyse dört kişi arasında geçen bir dizi izlediğimiz için bana fazla geldi. Yani 130 dakikadan uzun dizi yapıyorsanız, olay değil duygu anlatıyorsanız ya duygu sağma meselesini abartacaksınız ya da daha fazla oyuncuyla olay dağılımı yapacaksınız. Aksi taktirde ilk 70 dakikadan sonra kendini tekrar ettiğini hissetmeye başlıyorsunuz. Kızım şansı yüksek, konusu güzel, doğru duygulara basarsa kendi izleyici kitlesini oluşturabilecek bir dizi...

yazının devamı>>


 

 

Karadeniz bunu nasıl anlatsın?
Mesut Yar

“Sen Anlat Karadeniz” (atv) dizisinde ikinci sezon başlangıcı kimi izleyicide düş kırıklığı yarattı. Elbette herkesi mutlu etmek mümkün değil. Ama detaylar izleyenin izlediğiyle bağı kuran önemli köprülerdir... Tahir ile Vedat’ın denizde boğuşması ilk bakışta saçma geldi.

Çekimler fena değildi ama bu sualtı ringi son tahlilde mantık dışı kaldı... Vedat kafasından üstelik ense kökünden aldığı darbeye rağmen sudan canlı çıkabildi. Darbenin büyüklüğü adamı felç eder dedik ama belden aşağı uyuşukluk kırbaçla terapi edildi ve hop kaldığı yerden devam!

Aksiyon güzeldir ama ölümsüz karakterler yaratma çabası bazen komik de olabiliyor. Ha, bu arada Resul Dindar ve Öykü Gürman düeti efsane olmuş. Sezar’ın hakkı Sezar’a! (Teşekkürler Deniz Solak)

yazının devamı>>


Bomba gibi bir sezon olacak
Sinan Biçici

Yıllardır ben de, diğer televizyon yazarı arkadaşlar da söylüyoruz. Tutan bir işin peşinden gidip aynı türlerde çok iş yapmak sektöre zarar veriyor diye. Ne oldu nasıl oldu anlamadım ama bu sezon aynı şikayeti yapmayacağız. Çünkü korku, gerilim, bilim kurgu gibi zaten bizim seyircinin çok sevmediği türleri ayrı tutarsak, her türün seyircisine göre dizi var. Yazın çok dizi yayına girmediği için  romantik komedi tarafımız biraz zayıf kaldı, onu da arttırmak gerek.


İşte türlerine göre bu sezon dizileri:
Romantik komedi: Erkenci Kuş, Koca Koca Yalanlar.
Komedi: Çocuklar Duymasın, Jet Sosyete, Kalk Gidelim, Yeni Gelin, Ege’nin Hamsisi.
Kadın dizileri: Kadın, Gülperi, Ağlama Anne.


yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Kızım Bilgileri