Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı

1001 Dizi 21.9.2018 Sen Anlat Karadeniz
Sen Anlat Karadeniz

Gazetelerin televizyon yazarları,  5 Eylül 2018 Çarşamba günü köşelerinde ne yazdı? 

 

Yeter ki ‘Sen Anlat Karadeniz’
Yüksel Aytuğ

Hasret bitti, 'Sen Anlat Karadeniz'in tutkunları önceki akşam atv ekranlarında dizilerine kavuştu. Gelin görün ki 'Tahir' ile 'Nefes'in mutluluğu fazla uzun sürmedi.
Öldü sanılan 'Vedat'ın geri dönmesiyle birlikte herkes için kabus yeniden başladı.

Malum, Osman Sınav'ın dizilerinde her daim bir bilge vardır. ('Deli Yürek'teki 'Kuşçu' nasıl unutulur?) Bu dizide de görev, nur yüzlü 'Osman Dede'ye (Sait Genay) düştü. Ben de her çarşamba bize ne ders verecek diye dedemizin ağzının içine bakar oldum. Bu hafta da 'Her işte bir hayır vardır' sözünün hikayesini anlattı.

yazının devamı>>


O çekmeceyi açmayın
Mesut Yar

Mustafa Üstündağ yeni sezonda “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO)” (atv) dizisiyle karşımızda olacak. Ancak ilginç bir sürpriz yaşanabilir... “Çukur”un (Show TV) Kahraman karakteri olarak daha önceki gün çekmeceden fotoğrafı çıkmıştı.

Şimdi kanlı canlı EDHO’da olacak... İki dizinin de ağırlıklı izleyicisi aksiyon sevenler olduğuna göre, atıyorum; bir gece önce Cumali’nin çekmecesinde müteveffa Kahraman’ın fotoğrafını görenler ertesi akşam diğer dizide elinde silahıyla adamımızı etli kemikli izlerse kofraların yanma ihtimali yükselecek...

yazının devamı>>


 

 

Hangi ünlü roman dizi olacaktı?
Sina Koloğlu

İz TV’de bir belgeselde, Vedat Türkali’nin hayatını izlerken aklıma gelmişti... ‘Türkali’nin ‘Bir Gün Tek Başına’ romanı neden dizi olmasın?‘ diye... ‘Acaba düşünen oldu mu?’ diye de düşündüm. Tesadüf, ‘Arka Sokaklar’la ilgili senaristi Ahmet Yurdakul’la konuşuyordum. Aklıma geldi, ona da “Siz düşündünüz mü?” diye sordum. Sürpriz proje olarak masaya bile yatırılmış!

Bu bir sır olarak kalacaktı!
Ahmet Yurdakul, “Harika bir dizi olur ‘Bir Gün Tek Başına... Kaç bölüm yapılacağı en başından hesaplanmış, başı, sonu belli ve öyle pehlivan tefrikası gibi sündürülmemiş bir proje... Bir ara Hayri Aslan (Limon Yapım sahibi) ile üzerinde epey kafa patlatmıştık. Keşke o zamanlar yapsaydık. Şimdilerde ne yazık ki zor” dedi.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Sen Anlat Karadeniz Bilgileri