Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 6.9.2018 Yaşamayanlar
Yaşamayanlar

Gazetelerin televizyon yazarları,  6 Eylül 2018 Perşembe günü köşelerinde ne yazdı?

 

Yaşamayanlar ilk hip hop vampir dizisi
Oya Doğan

Blu TV’nin yeni projesi Yaşamayanlar bu akşam başlıyor. Projenin oyuncu kadrosunda çok iyi isimler var ama en önemli kısmı Türkiye’de çekilen ilk vampir dizisi olması... O nedenle salı akşamı Hasköy İplik Fabrikası’nda dizi için bir gösterim düzenlendi. İlk bölümü izleme şansım oldu. Senarist-yönetmen Alphan Eşeli yayından önce “Bu proje bir hip hop vampir dizisidir. Fırsat verilirse bu ülkede sadece vampir dizisi değil, Jurassic Park bile çekilir” dedi ve gösterimi başlattı. Kerem Bürsin, Elçin Sangu, Birkan Sokullu, Selma Ergeç, Nilperi Şahinkaya ve Efecan Şenolsun, Türkü Turan’ın başrollerini paylaştığı projeye saygım sonsuz. Çünkü Türkiye yapılmamış bir şeye ilk defa cesaret ettiler.

yazının devamı>>


 

 

Kesin dejavu yaşamıştır
Mesut Yar

“Elimi Bırakma” (TRT 1) dizisinde esas oğlan Cenk, Amerika’ya gitmek için yola çıkmıştı ama havaalanında kardeşi Arda’nın komaya girdiğini öğrenince kararından döndü...

“Fazilet Hanım ve Kızları” (Star TV) dizisinde de esas kız Hazan, Almanya’ya gitmek için bulunduğu havaalanında Sinan’ın arabasıyla uçuruma düştüğünü ve ölüm kalım savaşı verdiğini öğrenmiş, soluğu hastanede almıştı...

Dizide Sinan’ı canlandıran Alp Navruz için “Elimi Bırakma”da hayat verdiği Cenk olarak bu ilginç bir sahneydi. Bir önceki dizisini düşününce sanırım dejavu yaşamıştır!

yazının devamı>>


Daha seksi daha sert olacak
Sina Koloğlu

Geçtiğimiz sezonun, bana göre en iyi dizilerinden ‘Ufak Tefek Cinayetler’, yeni sezona flaş bir fragmanla çıktı. Fonda ‘Ave Maria’ eşliğinde bıçak seti açılıyor. Bonfileler doğranıyor. ”Meğer yaşadıklarımız bir başlangıçmış, kumda oynayan çocuklar gibiymişiz. Bundan sonrası, çok daha fena” diyor Oya’nın sesi. Ekranda El Turco lakaplı Kerim Adil Sağlam karakteri, ön plana çıkıyor. Hatta şöyle boynunu kıtırdatmasıyla nasıl gaddar olabileceğinin işareti geliyor. Hannibal Lector mı yoksa?

Bir nevi ‘Kuzuların Sessizliği’
Tüm bunları izlerken ev ahalisi, ‘Kuzuların Sessizliği’ni hatırladı. Böyle psikopat bir hava verilmiş. Sakin ve fakat şiddetin en beteri varmış gibi... Sordum, ufak ayrıntılar geldi...

yazının devamı>>


Fotoğrafı bile yetiyor
Yüksel Aytuğ

Geçen hafta bizim Zap'tiye kutucuğuna yazmıştım;
'SORU: Suçluların en sevmediği ay hangisidir? YANIT:
Eylül. SEBEP: Müge Anlı'nın programı başlar' diye...
Program geçen hafta başladı ve doğal olarak suçluları bir kasvet ve telaş aldı.
İşin ilginç yanı ise suçluların bulunması, kayıpların ailelerine kavuşması için sadece Müge ve ekibinin 'icraatı' gerekmiyor, Müge Anlı'nın tek bir fotoğrafı bile adaletin tecellisine yetiyor.

yazının devamı>>


 

 

Yeni yayın dönemi kaç diziyle başlıyor?
Ali Eyüboğlu

Televizyon kanalları, gündüz kuşaklarında yeni yayın dönemini başlattı. ‘Sezon finali’ yapan dizilerle yeni yapımlarsa bu ay içinde yavaş yavaş seyircisiyle buluşacak.

Bu yıla kadar dizi yarışları altı kanal arasında geçiyordu. TV8 yönetimi bu sezon, dizi seyircisi karşısında bir kez daha şansını denemeye karar verince, dizi yayınlayan kanal sayısı yediye çıktı. Yeni yayın dönemiyle, TV kanallarının hangi gün, hangi dizilerle rekabet edeceğini öğrenmek için kanal yöneticileri ve yapımcılarla konuştum.

Görünen o ki, şimdilik yedi kanalın, yedi diziyle rekabet edeceği tek gün perşembe…
Pazartesi ve çarşamba akşamlarıysa altı kanalda, altı dizi yarışacak.

 yazının devamı>>


Paylaş

Köşe yazarları Yaşamayanlar hakkında ne yazdı?

 

Tüm Yaşamayanlar Bilgileri