Tv yazarları bugün köşelerinde yazdı?

1001 Dizi 4.9.2018 Diriliş
Diriliş

Gazetelerin televizyon yazarları, 4 Eylül 2018 Salı günü köşelerinde ne yazdı?
 

Kara Sevda oluşur mu?
Mesut Yar

“Diriliş Ertuğrul”da (TRT 1) dolaylı olarak başrol değişimi yaşandı. “Osman Gazi” ismiyle ekrana gelecek olan yeni sezonun ana karakteri Osman Gazi’yi Burak Özçivit oynayacak. Burak daha önce de birkaç dönem dizisinde karşımıza çıkmıştı. Açıkçası tipi bu türden tarihi karakterler için çok uygun...

“Kara Sevda” sonrasındaki ilk işinde izleyiciyle arasında bir kara sevda daha oluşturacak mı, göreceğiz. Benim yanıtım, “Evet, kuvvetli ihtimal oluşturacaktır”...

yazının devamı>>


Özlenen polis bu dizide...
Sina Koloğlu

Kanal D’nin dizisi ‘Arka Sokaklar’, 487’nci bölümüyle, 13’ncü sezona hazır. Ekranın bu gelip gitmeleri arasında, tartışmasız başka bir boyutta konuşulması gereken bir iş haline geldi.
“Nedir bunun sırrı?” diye, dizinin senaristi ve sektörün duayen isimlerinden Ahmet Yurdakul’a sordum. Hemen hatırlatayım, yapıma imza atan Yurdakul ancak iki yıldır devam ettirenler oğulları Ozan ve Sinan Yurdakul.

“Açıkça itiraf etmek gerekir ki, başlarken projenin bu kadar uzun süreli olabileceğini sadece yapımcımız Türker İnanoğlu öngörmüştü” dedi Yurdakul. Ve ardından işin sırrını açıkladı: “Elbette bir sırrı vardır ama sorun şu ki, biz bunu bilmiyoruz. Tek yaptığımız, bölüm sayısına takılmadan ve aldırmadan elimizdeki işi en iyi şekilde yazıp, bitirmek.”

yazının devamı>>
 

 

 

'Eşkıya' Muro'nun ikinci baharı olur
Ali Eyüboğlu

Atv'nin sevilen dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’, sezona iki eksikle başlayacaktı.

Deniz Çakır’la Olgun Şimşek’in diziyle yollarının ayrılmasının üzerinden çok geçmeden yapım şirketi, iki önemli ismi kadroya dahil etti. Çakır’la Şimşek gitti, onların yerine Hüseyin Avni Danyal ile Mustafa Üstündağ geldi.

ki oyuncunun nasıl karakterlerle diziye dahil olacaklarını bilmiyorum. Üstündağ’a sordum, “Raci Abi (Şaşmaz), ‘Güzel bir şeyler yazıyorum’ dedi. Olur herhalde güzel bir rol” şeklinde konuştu.

‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın senaristleriyle Üstündağ’ın yolu ilk kez kesişmedi.
Malum, oyuncunun yıldızı, Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener’in senarist olduğu ‘Kurtlar Vadisi’nde parladı. Üstündağ’ın başarıyla canlandırdığı Muro karakteri üzerine film yazılıp çekildi, iyi de gişe yaptı.

yazının devamı>>

‘Master Chef’ ekranda ne yapar?
Yüksel Aytuğ

Sezonun merakla beklenen yeni yarışması 'Master Chef', tv8 ekranlarında başladı. Daha önce örneklerini yabancı kanallarda ilgiyle takip etmiştim. Yarışmanın en önemli özelliği, şef adaylarının özellikle 'strese' karşı sınanması. Zira büyük otel ve restoranların mutfakları adeta yüksek gerilim hattı üzerine kurulmuş gibidir. 15 dakika içinde 300 davetliye dumanı üzerinde dana madalyon servis etmek için insanda her şeyden önce çelik gibi sinir olması gerekir. Bu nedenle yarışmada 'jüri seçimi' çok önemlidir. Sadece aşçılık sanatını bilmeleri yetmez; yarışmacılar üzerinde büyük baskı kurup tencerenin içini iyice fokurdatmaları gerekir. Bu yönden bakarsak, yarışmanın jürisini oluşturan Somer Sivrioğlu, Hazer Amani ve Mehmet Yalçınkaya'ya ilk tartıda geçer not verdim.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Diriliş Bilgileri