Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 16.8.2018 Erkenci Kuş
Erkenci Kuş

Gazetelerin televizyon yazarları 16  Ağustos 2018 Perşembe günü köşelerinde ne yazdı?
 

Erkenci Kuş UTC’yi yerinden eder
Oya Doğan

Erkenci Kuş, her hafta yükselen reytingiyle tartışmasız bu yaza damgasını vurdu. Kış ayında bile alınamayan reytinglere imza atan dizi belli ki sezonda da yerinde kalacak. Yani en azından eylül sezonu açıldığında salı akşamları ekranda Erkenci Kuş olacak. Bu durumda Kadın ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizileriyle yarışacaktır. Bir de yeni yarışa katılanlarla...

Peki, Star TV’de salı akşamları ekrana gelen Ufak Tefek Cinayetler’e ne olacak? Yaz ayında başlayan bir dizi eğer beklentinin üzerinde yüksek reytinge imza atarsa sezonda yerini garanti altına alır. Eğer yaz dizisinin reytingi sezonda yayınlanan diziden daha fazlaysa yaz dizisi sezonda o günde kalmaya devam eder.

yazının devamı>>


 

 

Ülfet Hala geldi!
Mesut Yar

Uzun zamandır konuşuluyordu. Genellikle dizilerde aile büyüğü rollerinde izlediğimiz Meral Çetinkaya, “İstanbullu Gelin”e (Star TV) girecekti... Doğru çıktı. Bilge oyuncu Ülfet Hala karakteriyle dizinin üçüncü sezonuna dahil oldu. Bu arada dizi için ocak ayında son bulacak deniyordu. O da doğru çıkar mı acaba; bak merak yaptım şimdi!

O artık raflarda
“Dudullu Postası” geçtiğimiz yıl Blu TV’de yayınlanmış bir mini dizi olarak aklımda kalmıştı. Ama belli ki öyle kalmayacak... Alfa Yayınları dizinin kitabını çıkarmış. Daha önce dizi izleyip “Aşk-ı Memnu”, “Çalıkuşu”, “Fi”, “Behzat Ç.” gibi kitaplara satış rekoru kırdıran (seyirci) okurlara duyurulur...

yazının devamı>>


 

 

Aldatma hiç bu kadar yüceltilmemişti
Yüksel Aytuğ

Günde ortalama 5.5 saatini ekran önünde geçiren, dizilerle yatıp kalkan bir ülkede drama yapımlarını sadece 'eğlence' olarak görmek büyük aymazlık olur. Bu nedenle dizilerde yer alan mesajları son derece önemsiyorum. Kanal D'nin yeni dizisi 'Koca Koca Yalanlar'ı ise toplumun aile bütünlüğü ve aile müessesesinin saygınlığı açısından son derece tehlikeli bir 'tehdit' olarak gördüm.
Evet, içinden aldatma ve ihanet geçmeyen dizi yok gibi. Ama bu kez işin ölçüsü fena halde kaçmış. Mazbut bir aile reisinin yoldan çıkışı, adeta bir 'kahramanlık destanı' gibi resmedilmiş.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Erkenci Kuş Bilgileri