Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 11.8.2018 Nefes Nefese
Nefes Nefese

Gazetelerin televizyon yazarları,  11 Ağustos 2018 Cumartesi günü köşlerinde ne yazdı?
 

Dizi sektöründe neler oluyor?
Sinan Biçici

Nisan ayında erken seçim tarihi açıklandı. Ekonomik kriz beklentisi de eklenince, sektör ani olarak frene bastı. Planlanan ve konuşulan işler hızlıca durduruldu, sadece daha önce başlayanlar devam etti. ‘Bu sezon dizi yapılmayacak, olanlar da çok küçük bütçeli olacak’, ve ‘kanallar ucuz programlarla dolacak’ gibi söylentiler alıp başını gitti. Seçim sonrası 1-2 haftalık kararsızlığın ardından sektör hiç bunları konuşmamış gibi devam etti yoluna... Dönem dizileri ve büyük prodüksiyonlu dramalar start aldı. ‘Bir Zamanlar Çukurova’, ‘Can Kırıkları’, ‘Nefes Nefese’... Tam Türk usulü bir durum yaşadık. Herkes birbirini gaza getirip, frene bastırdı, sonra da teker teker gazı kökledi.

Bu yıl yine birçok dizi yapılacak. Kanalların gönlü düşük bütçeli programlardan yana olsa da, kimse güvenemediği için yine yapımlarda arıyor çareyi.

yazının devamı

 

 

 

4 Kadın’ın ortak özelliği dobra olmaları
Oya Doğan

Eğer iyi bir kadro kurulursa kalabalık masa sohbetlerinin olduğu programlara her zaman yoğun ilgi olur. Çünkü herkes birbirine muhalefet eder, ortaya da çok sesli bir masa çıkar. “Çok seslilik” her zaman iyidir. Herkesin bir temsilcisi olur o masada. İzleyici takım tutar gibi masadaki temsilcisini savunur.

Bu uzun girişin sebebi; pazartesi sabahı Kanal D’de başlayacak olan 4 Kadın Zamanı programı. Sadece adı bile merak uyandırıyor. 4 kadın bir masada... Peki onlar kim? Derya Tuna, Hande Ataizi, Seda Akgül ve Eylül Öztürk. Masa daha da merak uyandırmaya başladı bile. Hepsi birbirinden farklı, hepsi bir özelliğiyle aynı. Hepsi dobra olmalarıyla tanınıyor.

yazının devamı>>


 

 

Ben umudumu kestim
Mesut Yar

“Geleceğin Starı” (Star TV) önceki akşam final bölümüyle aramızdan ayrıldı. Açıkçası yarışmacılar henüz pişmeden alelacele bitmiş oldu...

Belli oldu ki bir daha televizyona “Akademi Türkiye” ya da “Türkiye’nin Yıldızları” gibi sağlam işler gelmeyecek. Gelse de hiçbiri bir Beren Saat, bir Engin Akyürek, bir Barış Akarsu, bir Özgür Çevik çıkaramayacak...

Yetkili ya da etkililer yeteneği artık internet gibi mecralarda arayıp bulmaya çalışacak. Sahi siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

yazının devamı>>


Paylaş

Köşe yazarları Nefes Nefese hakkında ne yazdı?

 

Tüm Nefes Nefese Bilgileri