Tv yazarları Nefese Nefese ilk bölümü için ne söylediler?

1001 Dizi 7.8.2018 Nefes Nefese
Nefes Nefese

Gazetelerin televizyon yazarları, Star Tv'nin yeni aksiyon dizisi Nefes Nefese için ne söyledi?
 

Beklenen reyting bu muydu?
Mesut Yar

“Nefes Nefese”, Star’ın yeni dizisi olarak önceki akşam vizyona girdi. İlk izlenimimi soracak olursanız bir miktar kafa karışıklığı oldu. İç içe geçmiş hikayeleri anlamak ve karakterleri sindirmek için ilk bölümün birden çok tekrarı izlenmeli...

Neyse. İlk gösteriminde sosyal medyada reyting rekoru kıran dizi, ilk yüz program listesinde de zirveye oturdu. Ancak aynı kanaldaki “Erkenci Kuş”un 9 reytinglere çektiği çıtaya yetişemedi...

Yazın bu zamanında başlayan dizinin en azından ikinci bölümünde 5 reyting çıtasını aşması şart gibi geliyor bana. İçeriden dostlarım ikinci bölümün anlatım olarak bunu başaracağını söylüyor. İyi niyet başka, akıbet başka olmasın bari. Hadi hayırlısı!

yazının devamı>>

Nefes Nefese’nin zamanlamasına itirazım var
Oya Doğan

Geçtiğimiz sezon için hazırlanan ama ertelenen, Uğur Yücel, Şükrü Özyıldız, Melisa Şenolsun gibi isimlerin rol aldığı, heyecanla beklediğim Nefes Nefese 1 Ağustos’ta başlıyor. Bence zamanlaması olmadı. Bu sıcakta, izlenme oranları düşmüşken, orada tüm karakterler kalın kalın giyiniyorken Nefes Nefese ilk bölümde zorlanabilir. İzleyicinin fark edip, hikayeye girebilmesi için zamana ihtiyacı var. Onlar için bu zaman havanın daha serinlediği bir zamana denk geliyor. Şimdi bu kadın havaya neden bu kadar taktı dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü meteorolojinin bir diziyi tutturmada çok önemli olduğuna inanıyorum. Karanlık bir hikayeyi, üstelik 140 dakika reklamsız, 35 derece sıcakta izleyiciye anlatmanın kolay olmadığını biliyorum. Umarım ben yanılırım.

yazının devamı>> 

 

Bu dizi nasıl iyi olurdu?
Sina Koloğlu

Fragmanını izlediğimde çok etkilenmiştim. Suriye kokulu bir macera dizisi havasındaydı ‘Nefes Nefese’... Sonra ilk bölüm ekrana geldi. Ev ahalisi, “Dağıldık” dedi. “Her şeyi vereyim, çok şey anlatayım” hali var dizide... Ekip çok geniş. Kadro iyi, fakat helva olmamış, dağınıklık mevcut. Böyle bir coğrafyada nasıl da gizemli bir macera projesi çıkar. Bunu artık dünya üzerinde söz sahibi olmuş bizim yerli dizi takımının yapması gerekmez mi? Elalem ‘24’ diye dizi çekiyor, bizim buralara el atıyor. ‘Designated Survivor’ yapıyor, kendi meşrebinde Orta Doğu politikalarını anlatıyor. Bu diziyle, “Hah işte işi yakaladık!” diyerek, heyecanlandım doğrusu.

Hemen belirteyim, yapımın içinde Antakya’da geçen DAEŞ ilişkilerinin verilişi etkiliydi. Boran (Nik Xhelilaj çok iyi bir oyuncu olduğunu gösteriyor ve ayrıca çok yakışıklı jön olmaya aday) ile Rüya’nın (Melisa Şenolsun) buluşması öncesindeki operasyonlar, bana bu terör örgütünün ne kadar da içimizde olduğunu hissettirdi.

yazının devamı>>


Nefes Nefese için doğru zaman mı?
Sinan Biçici

İşin içinde Uğur Yücel olunca, beklentisi büyük oluyor insanın. ‘Nefes Nefese’, geçtiğimiz yıldan beri merakla beklediğimiz bir diziydi. Sadece konuşulmadı, çekimleri de başlamıştı. Son anda yayınlanmasından vazgeçilmişti. Yazın ortasında aniden yayınlanmaya başlaması şaşırttı açıkçası. Bu tarz sert işler, genelde kış sezonunda olur çünkü... Geçtiğimiz hafta da yazmıştım, bu yıl, sezon ağustosta başlıyor diye... Erken başlayıp reytingi garanti etme yöntemi, bu yılın modası olacak. Tabii önemli olan doğru zamanda girmek. Sıcakların bu kadar dayanılmaz olduğu, herkesin kendini sokaklara, bahçelere ve balkonlara attığı bir zamanda böyle ‘ağır’ iş koymak doğru değil bence.

Star yönetimi neden böyle bir şey yaptı? Bizim bildiğimizi onlar bilmiyor mu? Biliyor elbet. Sezonda çarşambanın iki zorlu rakibi var, ‘Sen Anlat Karadeniz’ ve ‘Diriliş Ertuğrul’... Yani ‘Nefes Nefese’, Nefes ile Tahir’e rakip olacak önce...

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Nefes Nefese Bilgileri