Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 28.8.2018 Erkenci Kuş
Erkenci Kuş

Gazetelerin televizyon yazarları,  28 Temmuz 2018 Cumartesi günü köşelerinde ne yazdı?
 

Yaz sezonu bitti mi?
Sinan Biçici

Bu yaz iki romantik komedi ‘Erkenci Kuş’ ve ‘Darısı Başımıza’, bir dönem dizisi ‘Kalbimin Sultanı’, bir gençlik ‘4N1K İlk Aşk’, bir de komedi ‘Kocaman Ailem’ girdi yayına. ‘Kalbimin Sultanı’ ve ‘Kocaman Ailem’ sezonun kaybedeni oldu.

En büyük başarıyı ‘Erkenci Kuş’ yaptı. Çok yüksek reytingler alarak kışa da iddialı gireceğinin sinyalini verdi. Hem de romantik komedilerin ölmediğini, gün birincisi olabilecek sonuçlar alacağını yeniden gösterdi.

Hep söylüyorduk, iyi bir iş yaparsan türü önemli değil, tutar. Ama reyting sonuçlarını görmeden inandıramıyorduk. Önümüzdeki sezon da romantik komedi planlarını tekrar gündeme getirecek ‘Erkenci Kuş’...

yazının devamı>>


 

 

Yeni sezonda 32 yeni dizi birden!
Mesut Yar

Ve yeni sezonda dizilerin azalacağı konusundaki şaibeli kulislere son verecek noktayı şuraya koyuyorum...

Sevgili okur, Eylül ayında üçte biri, Kasım’da diğer üçte biri ve Ocak 2019’dan itibaren kalan üçte biri olmak üzere 2018/2019 dizi sezonunda toplam 32 yerli dizi ekranda olacak... Şaka gibi geliyor değil mi? Mevcutta devam eden bir o kadar daha dizi var. Sonuç itibarıyla her yıl olduğu gibi bu sezon da ekranlar elli diziyle başlayıp yarısı güme gidecek bir dizi öğütme makinesine dönüşecek...

“Verda”dan tut “Can Kırıkları”na, “Gülperi”den tut “Bir Zamanlar Çukurova”ya, “Dip”ten tut “Vuslat”a, “Koca Koca Yalanlar”dan tut “Cennet”e kadar ismi de, cismi de, seti de belli olan bu dizilerin hangileri ayakta kalacak, vallahi bilemiyorum...

yazının devamı>>


 

 

Ve söz sırası Bilgehan Demir'de
Yüksel Aytuğ

Okurumuz Kamil Çetin, geçen haftaki Kırkpınar eleştirisinde sunucu Bilgehan Demir'in anlatımını beğenmediğini de belirtmişti. Bilgehan kardeşim, yayın linkini gönderip altına da notlar iliştirmiş. Aynen paylaşıyorum:
"Abi, anlatım burada. İlk kez kötü bir eleştiri geldi. En büyük üstatlardan Ahmet Taşçı bizzat aradı ve hem yayın, hem anlatım için teşekkür etti.

Kendimi geçtim, eleştiriden nasibini alan Recep Tosun da bu işin piridir. Yayınımız sonucunda Kırkpınar, tarihinin en yüksek reytingi alındı. Dersimize çok ama çok iyi çalıştık. 40 bin lira olayını ve diğer eksiklikleri ben dile getirdim.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Erkenci Kuş Bilgileri