Tv yazarları bugün köşelerinde ne yazdı?

1001 Dizi 24.7.2018 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

Gazetelerin televizyon yazarları, 24 Temmuz 2018 Salı günü köşelerinde ne yazdı?
 

TRT farklı bir şey deniyor
Mesut Yar

“Elimi Bırakma” (TRT 1) genellikle gülümseten işler olan yaz ekranına bir nevi “Kırgın Çiçekler” (atv) efekti yaparak girdi. TRT 1’de daha çok dönem ve komedi işlerine şahit olduğumuz için dizinin daha ilk bölümünde yüksek debili gözyaşlarına neden olan trajediler izlerken, şaşkınlık da yaşamadık değil...

Şanssızlıklar ve hayatın sillelerinin seriye bağlanmış ilk bölümü için söylenecek çok şey yok. Ama ne bileyim böyle yaz ortasında değil de eylül gibi yayında olsaydı güz psikolojisine de uygun olurdu sanki...

yazının devamı>>


 

 

Gelin ve kaynanaları birbirine düşürecek
Oya Doğan

Yapımcılığını Dual Yapım’ın üstlendiği, birçok ülkede yayınlanan ve dünyaca ünlü format şirketi Global Agency’ye ait Momsters isimli yarışma formatıyla Zuhal Topal ekranda olacak. Hafta içi her gün gündüz kuşağında yayınlanacak yarışmada gelin ve kaynanaların yemekleri yarışacak. Hani erkekler eşlerine “Annemin yemekleri senden daha güzel” ya da “Sen annemden daha güzel yemek yapıyorsun” der ya; işte bu yarışma bu gerçeği ortaya çıkaracak. Bir yandan sohbet, gelin kaynana dedikodusu sürerken nefis yemeklerde yapılacak. Çekimler haftaya başlıyor.

yazının devamı>>
 

 

Altı Türk dizisi İspanya'da
Sina Koloğlu

'Fatmagül’ün Suçu Ne?' dizisinin büyük başarısından sonra Türk yapımları için İspanya piyasası vazgeçilmez oldu. ‘Telenovela’ uzmanı Nova kanalında bu iş tutunca, ülkenin önemli medya kuruluşlarından ve kanalın sahibi Atresmedia, iki Türk dizisini daha ekrana getirmeye karar vermişti. Bunlardan biri ‘Kara Para Aşk’ diğeri ‘Ezel’... (yayın tarihi belli değil) Bundan sonra, altı Türk dizisinden daha bahsediliyor İspanya’da ekrana gelecek. Peki hangileri?

Türk pazarını ayakta tutuyor
Yurt dışı Türk dizileri satışının lokomotifi yapımlar belli bir dönemin ürünü... İspanya piyasasına gireceklere bakınca, bu gerçek ortaya çıkıyor. 

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri